TC Dvůr Králové n. L. Logo tenisového klubu

Aktuality - stránka 71

Rekrea Open 2016

07. 10. 2016

Dne 17.9. 2016 se na tenisových dvorcích našeho klubu uskutečnil tenisový turnaj pro rekreační  hráče REKREA OPEN 2016. Tradiční turnaj, kterého se v minulosti účastnilo i přes 50 hráčů, se vydařila. Celkem se nás sešlo 27 a zavítali mezi nás tenisté i z Hradce Králové a Trutnova.

Počasí bylo nádherné, přímo tenisové. Soutěžilo se ve dvouhrách, kde se po prvním kole vytvořila soutěž útěchy a krátce po poledni se rozběhly zápasy ve čtyřhrách. A protože byly volné kurty a tenisoví nadšenci, kteří ze soutěže vypadli, měli chuť hrát dále, dostali možnost pokračovat v zápasech mimo soutěž. Jak už bylo zmíněno, počasí bylo fantastické, občerstvení, díky Šárce Hrmové úžasné (moc dík !!!), a tak ti tenisté, kteří se nezúčastnili, mohou jen a jen litovat.

Ještě jednou díky klubu za finanční podporu, velikánský dík patří Michalu Vágnerovi za perfektní organizaci celého turnaje i za snahu o obnovení tenisových tradic v našem tenisovém klubu.

3. místo Martin Lelka, Tomáš Krejcar a Mirek Malý, Luboš Bažant

Veškeré fotky najdete ve fotogalerii ZDE.

Fotografie z akce 1 Fotografie z akce 2

Tenista Dvora 2016

26. 09. 2016

Zpravodaj z měsíce září 2016

23. 09. 2016

Nový zpravodaj vydaný v měsíci září si můžete prohlédnout v naší rubrice ZDE. Případně přímo stáhnout v PDF podobě kliknutím na následující tlačítko ZDE .

Double Cup JUTA 2016

Pátek 2.9.2016 odpoledne patřil v Jutě příznivcům tenisu. Díky podpoře majitele a.s. se mohl v pěkném prostředí areálu místního tenisového klubu TC Dvůr Králové n.L. uskutečnit tenisový turnaj čtyřher. Byl určen především pro zaměstnance Juta a.s. a také pro její obchodní partnery a to bez rozdílu tenisových kvalit. Převažovali tak amatérští tenisté, avšak s velkým zápalem pro hru.

Turnaje se zúčastnilo celkem 16 dvojic a to ze závodů 01,02,03,04, 15 a GŘ a dále také někteří obchodní partneři.

Smyslem turnaje bylo si především co nejvíce zahrát. Proto byly vrchním rozhodčím turnaje Michalem Vágnerem nalosovány nejprve 4-členné základní skupiny, kde se střetly všechny páry mezi sebou. První dva postoupily do finálové vyřazovací části, ostatní do soutěže útěchy.

Celkovým vítězem se stala dvojice Martin Lelka st. – Martin Lelka ml. (HZS Trutnov). Druhým finalistou a nekorunovaným králem Juty se stala dvojice reprezentující GŘ : Hana Vágnerová a Jan Motal.

V boji o bronzový stupínek zvítězili reprezentanti závodu 03 Jiří Bednář a Petr Šulc. Soutěž útěchy byla kořistí jaroměřského závodu (04) a to zásluhou dvojice Jiří Kábrt a Pavel Kašpárek.

Další pořadí :

• 4.místo : Dufek – Krejcar (01)
  • 5.místo : Formánek – Špůr (03/spedice Špůr)
  • 6.místo : Brdička – Hlavatý ml. (GŘ)
  • 7.místo : Farský – Truhlář (GŘ / 01)
  • 8.místo : Kriegler – Langpaul (03)
  • 9.místo (vítěz útěchy) : Kábrt – Kašpárek (04)
  • 16.místo : Cibulka – Neumann (03)

Po slavnostním vyhlášení a předání cen následovala večeře spojená s příjemným posezením na terase areálu.

Podle účasti, průběhu a prvních ohlasů mohou pořadatelé s radostí konstatovat, že se akce líbila. Stane-li se tradicí, záleží především na dalším zájmu. Ten je možné projevit formou zpětné vazby již nyní.

Fotografie z tohoto poháru jsou k dispozici v naší galerii.

Tenisový víkend - Frýdlant v Čechách

Frýdlant 2016

TC Dvůr Králové obdržel pozvání - dnes již mohu říci od frýdlantských kamarádů – na strávení víkendu v jejich krásném areálu. Za náš klub se účastnili 3 babytenisti a 5 ml. resp. st. žáků. Toto setkání bylo oběma organizátory Lukášem Procházkou za TK Frýdlant a Michalem Vágnerem za TC Dvůr Králové pojato jako dvoudenní blok plný tenisových her – ať již singlů nebo deblů, kdy jednotliví hráči měli nejen možnost zabojovat o vítězství s výkonnostně adekvátním soupeřem, ale také pokusit se poprat o výsledek s hráčem silnějším. Ti nejmenší se k tomu učili počítat zápasy a jak hrát čtyřhru. Jako pozorovatel jsem byl svědkem opravdu nádherných soubojů, dlouhých výměn, zvratů a to jak radostných tak i plných slz. Kde jinde čerpat zkušenosti než z proher a poučit se nad vlastními chybami. A právě na tyto chyby a jejich odstraňování trpělivě dohlíželi ať již jmenovaní organizátoři, tak i zkušený frýdlantský šéftrenér Petr Hübner.

Kdo by si myslel, že po 5 hodinovém sobotním a 2 hodinovém nedělním tenisovém bloku nastal zasloužený odpočinek, tak by se mýlil. Vzhledem k sobotní podvečerní a nedělní ranní nepřízni počasí jsme měli možnost vyzkoušet v hale nejen náš starý tenisový povrch (právě Frýdlant od nás povrch koupil a zrenovoval), ale i fyzické a akrobatické možnosti. Fotbálek, vybíjená, kotouly, překážková dráha – vše naplno a s maximálním nasazením v duchu „ kdo z koho“.

Jídlo, pití, ubytování – vše vynikající, bez chybičky a hrazené pořádajícím klubem. Pro odvážné koupání při 15 °C ve venkovním bazénu s nádherným výhledem na frýdlantský zámek. K mému úžasu se našli tací, kteří tam opravdu vlezli.

Co říci závěrem? Celou cestu domů jsem v autě nestále slyšel výměny názorů na proběhlá utkání, hecování kdo byl lepší a kolik kdo udělal „gemů“ pro TÝM, ale také dotazy – a kdy sem pojedeme zase? A uděláme nějakou akci u nás?

Ještě jednou díky organizátorům hlavně za mladé tenisty, kteří si to velice užili a hodně dlouho na tuto akci budou vzpomínat.

Lukáš Farský

Více fotek najdete v naší galerii.

Turnaj starších žáků kategorie "A"

Fotografie z akce

Za nezvykle teplého zářijového letního počasí se ve Dvoře Králové ve dnech 9.-13.9. 2016 uskutečnil poslední turnaj nejvyšší kategorie “A” letošní termínové listiny starších žáků. Do našeho oddílu přijeli nejen hráči z celé republiky, ale také chlapci z nejlepších oddílů v ČR Prostějova, Sparty, ČLTK a Neridé, kteří se rozhodli bojovat o poslední body do žebříčku, který vyjde v prvním říjnovém týdnu. Turnaj začal páteční kvalifikací do hlavní soutěže, ve které se z domácích hráčů představil Dominik Knutson. Jeho soupeř byl však nad jeho síly a tak Dominik do hlavní soutěže nepostoupil. V té se představil pouze ve čtyřhře s Honzíkem Všetečkou.

V hlavní soutěži hráli naši hráči: Břéťa Lukáš, Táda Paťava, Matyáš Říha, Mik Holub a Adam Nápravník. Pro první 4 jmenované to byl rozlučkový turnaj s touto věkovou kategorií, jelikož odcházejí do dorostu. Pro Adama to byl jeden z prvních velkých turnajů ve starších žácích, jelikož do této kategorie teprve v příštím roce přichází. Jeden singlový zápas se podařilo vyhrát Břétovi a Adamovi, poté již v nejlepší 32 hráčů nestačili na nasazené hráče. Krásný zápas, který sice skončil porážkou na 3 sety, sehrál v prvním kole Táda s jedním z nejlepších hráčů ročníků 2003 v ČR M. Otypkou a jeho výkon a celá letošní sezona je pro nás příslibem do dalších měsíců.

Ve čtyřhře do druhého kola postoupili Břéťa s Čížkem z Hradce Králové a dvorská dvojce Táda s Mikulášem. Ve druhém kole obě dvojce skončili na raketách nasazených dvojic. Velkou smůlou skončil turnaj pro našeho chlapce a  hráče TOP 10 v ČR ročníku 2003 Štěpána Bauma, který nemohl zabojovat o poslední důležité body do žebříčku vzhledem ke zdravotní indispozici způsobené klíštětem. Tímto mu přejeme brzké uzdravení a návrat na tenisové kurty v co nejkratší době.

Do finále dvouhry se probojovali Jan Pučálka a Lukáš Hauge – oba hráči TK Neridé, vítězem se nakonec stal Jan Pučálka. Vítězi debla se stali M.Musil a L.Vaculík, kteří ve finále porazili dvojici L.Hauge – A.Kolijev.

Výsledky z celého turnaje naleznete ZDE.

Velké poděkování patří Honzíkovi Všetečkovi, který po celý víkend pomáhal s úpravou tenisových kurtů, což za velmi teplého počasí nebylo jednoduché. Byli jsme velmi rádi, že jsme takto velký a významný turnaj této kategorie mohli uspořádat a věříme, že se nám i pro příští sezony podaří obdržet pořadatelství turnajů vyšší kategorie.