TC Dvůr Králové n. L. Logo tenisového klubu

Aktuality - stránka 54

STOLNÍ TENIS V HALE!!

10. 06. 2020

Rozšiřujeme nabídku využití sportovního zázemí v našem klubu o možnost zahrát si stolní tenis v pevné hale.

Cena za pronájem stolu a haly je 80,- Kč/hod., v ceně nejsou pálky a míčky.

Rezervace u pana Arnošta Šilhana tel.: 603 532 598 nebo u Romana Nápravníka tel.: 604 555 064.

V prvním prázdninovém týdnu vybavíme náš klub dále venkovním stolem na pinec, koši na basketbal a fotbalovým hřištěm - využití bude samozřejmě pro všechny členy TCDK a rodiče zdarma.... tak snad se Vám to bude líbit a třeba vymyslíme nějaké nové sportovní odpoledne!!
100% ÚSPĚŠNÁ NEDĚLE!!

08. 06. 2020

4 domácí zápasy = 4 vítězství. Jeden z rozhodujících dní letošní sezóny družstev jsme na domácích kurtech zvládli na výbornou.

DOROST "A" porazil v okresním derby v nejvyšší oblastní soutěži Trutnov 9:0 a za 14 dní pojedeme bojovat v semifinále oblasti na DTJ Hradec.

Výsledky zde: http://cztenis.cz/dorost/druzstva/sezona/2020/soutez/7116/zapas-zapis/2

DOROST "B" porazil DTJ Hradec "D" poměrem 6:3, za 14 dní nastoupíme v Novém Městě.

Výsledky zde:

http://cztenis.cz/dorost/druzstva/sezona/2020/soutez/7010/zapas-zapis/4

MLADŠÍ ŽÁCI "A" porazili TK Eden Hradec 7:2 a za 2 týdny změří síly na kurtech DTJ Hradec "A".

Výsledky zde:

http://cztenis.cz/mladsi-zactvo/druzstva/sezona/2020/soutez/7118/zapas-zapis/2

 

MLADŠÍ ŽÁCI "B" přehráli DTJ Hradec "D" výsledkem 7:2 a za 2 týdny změříme síly s DTJ Hradec "C".

Výsledky zde: http://cztenis.cz/mladsi-zactvo/druzstva/sezona/2020/soutez/7036/zapas-zapis/3

Znamená to, že naše A družstva dorostu i mladších žáků udrželi pro příští rok nejvyšší oblastní soutěže, naše B družstva krajské přebory a všechny týmy letos neskončí hůře než na 4 místech z 8 účastníků.

O tomto víkendu naši hráči dokázali vyhrát celkem 8 z 10 mistrovských utkání, byl to pro náš klub skvělý víkend.

DĚKUJI VŠEM - hráčům, rodičům i fanouškům.

Za 2 týdny zamakáme znovu.

O následujícím víkendu se konají krajské přebory všech věkových kategorií - babytenisu, mladších + starších žáků, dorostu i dospělých.

Náš klub obdržel pořadatelství krajských přeborů mužů, na které bych Vás rád tímto pozval. Ve startovní listině je několik velmi zajímavých hráčů a k vidění bude určitě skvělý tenis!!
PŘEHLED SOBOTNÍCH VÝSLEDKŮ TCDK!!

06. 06. 2020

Dnes naši hráči v různých věkových kategoriích nastoupili celkem v barvách Dvora Králové k 6 mistrovským zápasům.

Ve 4 z nich jsme se radovali z vítězství!!

Po 15 letech jsme měli čest zahrát si 2. LIGU DOSPĚLÝCH, bohužel náš soupeř DTJ byl nad naše síly. Za soupeře zahrál velmi dobře Patrik Malý, který díky 2 získaným bodům přiklonil misku vah na stranu v poměru 2:6 pro DTJ. Přesto jsme v žádném případě ostudu neudělali a v několika zápasech jsme nedotáhli velmi nadějný stav k celkovému vítězství.

Výsledky zde: http://cztenis.cz/dospeli/druzstva/sezona/2020/soutez/6775/zapas-zapis/1

Náš další soupeř pro A tým bude za 14 dní v zápase o setrvání ve 2.lize Moravská Třebová, opět vyrážíme na hřiště soupeře.

Náš velmi mladý tým DOSPĚLÝCH "B" doplněný o trošku staršího předsedu vyrazil k utkání divize do Chrudimi a veze pro nás velmi důležitou výhru 5:4, která znamená udržení této soutěže pro příští rok....

Výsledky budou brzo zde:

http://cztenis.cz/dospeli/druzstva/sezona/2020/soutez/7115

Za 2 týdny vyrážíme opět na DTJ Hradec!!

DOSPĚLÍ "C" si dnes doma poradili hladce s Horní Brannou a po vítězství 9:0 změří dále síly s prvním nasazeným týmem královéhradecké soutěže Turnovem.

Výsledky zde:

http://cztenis.cz/dospeli/druzstva/sezona/2020/soutez/7002/zapas-zapis/2

STARŠÍ ŽÁCI "A" sice prohráli na DTJ Hradec 0:9, ale je potřeba si uvědomit, že 4 z 5 našich chlapců, kteří dnes nastoupili jsou teprve druhým rokem mladší žáci.

Výsledky budou brzo zde:

http://cztenis.cz/starsi-zactvo/druzstva/sezona/2020/soutez/7117

Za 14 dní pojedou bojovat o zachování nejvyšší soutěže do Chrudimi.

STARŠÍ ŽÁCI "B" doma dnes porazili poměrem 6:3 Vrchlabí a za 14 dní jedou k dalšímu zápasu na DTJ Hradec.

Výsledky zde:

http://cztenis.cz/starsi-zactvo/druzstva/sezona/2020/soutez/7031/zapas-zapis/2

Naši BABYTENISTÉ dnes v odpoledním dešti a domácím zápase porazili 6:0 Českou Skalici a postoupili do semifinále základní skupiny.

Výsledky zde:

http://cztenis.cz/babytenis/druzstva/sezona/2020/soutez/7044/zapas-zapis/1

Chci všem hráčům poděkovat za předvedené výkony. Důležité výhry jsme dnes urvali, komu se nedařilo, zabojujeme o to víc znovu za 2 týdny.

Již zítra v neděli nás doma čekají velmi důležité 4 zápasy.

Představí se dorostenci i mladší žáci A + B, přijďte jim zafandit. Všechny začínají v 9 hod. ráno!!

Kdo prohrál, nevěšte hlavu - MAKÁME DÁL..... 
SOBOTA 30.05.2020!!

31. 05. 2020

Celkem 22 neregistrovaných hráčů a tenisových nadšenců vydrželo s 5 trenéry celodenní tréninkový dril, kdy během cca půlhodinových lekcích jim bylo předvedeno co nejvíce cvičení z tréninku a zápasových situací.

Myslím, že mohu říci za nás všech 5 trenérů pár vět:

"Byli jste boží a fakt Vám všem, jak jste se snažili a byli soustředění. Respekt, že jste to vydrželi. I nás už večer bolely nohy. Pokud budete mít zájem, najdeme termín a RÁDI ZOPAKUJEME!!"
TENISOVÝ KEMP PRO NEREGISTROVANÉ

19. 05. 2020

Vážení členové,

náš klub pro Vás připravil další novinku v podobě jednodenního tenisového kempu pro neregistrované hráče, který se bude konat v sobotu 30.5.2020.

V rámci kempu si např. zlepšíte techniku základních úderů, postavení při servisu a returnu, poradíme Vám s taktikou při dvouhře i čtyřhře. Nebude chybět ani trochu teorie.

Kemp bude zakončen deblovým turnajem a večerním posezením, stravování zajištěno.

V příloze najdete pozvánku a obecné informace k této akci. Můžete také využít dárkového poukazu (po domluvě k vyzvednutí u Romana Nápravníka, tel.: 604 555 064) a věnovat někomu blízkému zajímavý zážitek.

Těšíme se na pozitivní ohlas a hojnou účast.

Přihlášky do neděle 24.5. na adrese vybor@tcdvurkralove.cz.

 
ROZHOVOR S PATRIKEM MALÝM!!

17. 05. 2020

"Ahoj Patriku, téměř po 4 letech působení jako trenér v tenisové škole Radka Hrmy v TCDK jsi se rozhodl udělat jeden z velkých životních kroků a chystáš se přestěhovat do Hradce Králové a zahájit sólovou trenérskou kariéru. Rád bych Ti položil pár otázek.

1)Dokážeš si vzpomenout na své první tenisové krůčky v TCDK a jak vzpomínáš na soutěže družstev a kamarády z dětství, které jsi v našem klubu potkal?

Ahoj Romane, děkuji za pozvání na tento rozhovor. Moje první tenisové krůčky byly díky bratrovi, který už v té době tenis hrál. Jako velmi malý jsem si pinkal sám na zdi, postupem času mě trénovala maminka s dědou. Když jsem dorostl do první žákovské kategorie převzal si mě trenér Radko Hrma. Na soutěže v TCDK vzpomínám moc rád, byli jsme skvělá parta. (Honza Rajs, Matouš Vágner, Dan Truhlář a později Honza Blažek, sestry Baumovi a Káťa Výprachtická).

2) Kdo byl Tvým trenérem v našem klubu? Předával Ti někdo ze starších zkušenosti?

Prvním trenérem byl Radko Hrma a dalšími trenéra byl Jaroslav Vratislav a Roman Nápravník. Každý z nich mi předal něco jiného, z kterého čerpám do dnes.

3) Jak Tě napadlo stát se trenérem v TCDK a v tenisové škole Radka Hrmy? Jak se Ti s ním spolupracovalo a můžeš v krátkosti popsat zkušenosti, které jsi během 4 let trénování u nás nabyl?

Tenis mě bavil více jak škola a později jsem zjistil, že mé občasné rady spoluhráčům vedly k jejich úspěchům. S Radkem se mi spolupracovalo výborně, jsem rád a velmi vděčný, že mi poskytl tuto šanci. Měl jsem možnost trénovat všechny věkové kategorie. Od Radka jsem naučil, jak vysvětlit techniku úderů a další dovednosti, které jsou potřeba k tenisu. A od Veroniky jsem okoukal práci s malými dětmi. Takže mi to dalo určitě plno zkušeností do další práce.

4) V posledním roce jsi měl možnost jako trenér posoudit projekt "Karty hráče". Zaujalo Tě z ní něco?

Podle mě karta hráče není vůbec špatný nápad a řekl bych, že určité hráče to posunulo dál. Zaujalo mě použití videa, kde se postupně rozeberou údery a přitom se přijde na malé a velké chyby.

5) Vzpomínáš třeba na letní tábory a zážitky s dětmi?

Letní tábory byly super, i když občas velmi náročné, protože uhlídat takové množství dětí není jednoduché.

6) Jsi členem a působíš jako hráč DTJ Hradec Králové. V letošní sezóně se hned v prvním kole ve II.lize utká DTJ proti TCDK. Jak se na tento zápas těšíš a co od něho očekáváš?

Na toto utkání se velmi těším. Je super, že TCDK postoupil do II. ligy, očekávám vyrovnané zápasy, ale jako hráč DTJ budu usilovat o vítězství svého týmu. Je to vše jen sport, tak doufám, že zápas proběhne v duchu fair – play, jak mezi hráči tak i diváky.

7) Hned druhý den povedeš jako kapitán (poprvé ve své trenérské kariéře budeš kapitánem družstva TCDK) naše dorostence proti Trutnovu. V případě vítězství se v dalším kole utkáme proti DTJ Hradec Králové. Nebude to pro Tebe složité a nebudeš vnitřně rozpolcen komu vlastně fandit?

Na roli kapitána TCDK se těším, doufám, že svěřenci se budou řídit mými pokyny. V případě, že nastoupíme proti DTJ HK jsem kapitánem týmu TCDK a udělám vše proto, abychom vyhráli a postoupili na republiku.

8) Proč jsi se rozhodl odejít z pozice trenéra v TCDK ke dni 30.6.2020? Byly Ti kladeny ze strany klubu nějaké překážky v trenérské práci? 

Dostal jsem zajímavou nabídku být osobním trenérem, kde načerpám zkušenosti z mezinárodních turnajů. Nemyslím si, že by mi byly kladeny nějaké překážky, ale určitým lidem nebylo příjemné, že jsem hráč DTJ HK a trenér TCDK.

9) Uvidíme Tě letos 13.-14.6. hrát na našich kurtech krajské přebory mužů a poté ke konci července tradiční JUTA CUP? Jak se Ti tento velký turnaj na domácích kurtech hrál a jaký je to pocit hrát před dvorskými fanoušky?

Pokud budu zdráv, tak se rád poperu o nejlepší umístění na krajském přeboru. Jelikož už budu osobní trenér, tak v době JUTA CUPU nevím, jestli budu moc hrát, pokud ano tak si určitě rád zahraji.

Na závěr bych chtěl poděkovat svým rodičům za celoživotní podporu a klubu TCDK za vytvořené podmínky jako hráči a trenérovi.

Závěrem našeho rozhovoru Ti chci popřát do Tvé další "trenérské štace" hodně zdraví, bez kterého se nic neobejde, ani práce trenéra. Dále dobrý pocit z hráčů, které povedeš a ať máš s nimi hodně krásných a nezapomenutelných zážitků. Díky, že jsi jako jeden z nejlepších hráčů TCDK posledních let předával své zkušenosti našim mladým hráčům a věřím, že Tvé vazby na náš klub budou i v budoucnu nějakým způsobem pokračovat." 

rozhovor: Roman Nápravník + Patrik Malý

 
ROZPIS SOUTĚŽÍ DRUŽSTEV 2020!!

13. 05. 2020

Dnes byly vylosovány a zveřejněny soutěže družstev letošní zkrácené sezony.

O prvním hracím víkendu 6.-7.6.2020 tedy v sobotu 6.6. doma budete moci fandit našim dospělým "C" a babytenistům, v neděli 7.6. uvidíme doma celkem 4 družstva, dorost A+B a mladší žactvo A+B, ostatní družstva hrají na hřištích soupeřů.

Kde budou hrát naše družstva o víkendech 20.-21.6. a 27.-28.6.2020 se rozhodne až podle výsledků prvního kola!!

Věříme, že naše hráče přijdete povzbudit v hojném počtu a společně je dotáhneme k vítězství TCDK.

Těším se moc, až všechny naše hráče uvidíme bojovat v ostrých zápasech v barvách Dvora Králové.

Roman Nápravník