TC Dvůr Králové n. L. Logo tenisového klubu

Aktuality - stránka 56

Příměstský kemp 2018

19. 09. 2018

Fotografie z příměstského tábora.

Druhý prázdninový týden byl v areálu TCDK ve znamení příměstských radovánek pro děti malé i velké.

Příměstský kemp, kterého se zúčastnilo dětí jako smetí, byl již druhým ročníkem, a po prvním ročníku neméně obsazeným.

Rodiče nám svěřili do péče ratolesti na období pondělí až pátek od 8-16, ve věku od 3,5 – 13 let, chtivé tenisové zábavy, protahování, zlepšení kondice, a všeho co areál TCDK může nabídnout, pod vedením zkušenými trenérkami a trenérem, kteří mají již dlouholetou praxi s dětmi.

Kemp nabízel nejenom tréninkové jednotky každý den min. 2-3 hodiny denně, ale samozřejmě vše co k tenisu patří – uvolnění formou protahovacích cvičení, které jsou nedílnou součástí, ale i hrami plné spojené s rychlostí, reakcí, koordinací s plným douškem zábavy. Též byl dětem nabídnut odpočinek a regenerace po obídku, ale ve formě malování, hraní her karetních, ale i člověče nezlob se.

Děti jsou soutěživé a proto jim nedělá problém donekonečna soutěžit, aniž by je to jakkoliv unavilo, mají úsměv na tváři, fandí si navzájem, bojují, projevují radost ale musí i občas přijmout porážku, ale i to vše probíhá bez zášti a bez agrese. Pracovat s nimi je obohacující, protože když je něco baví a dávají vám to najevo, tak to trenéry posiluje a dodává a energii a hlavně smysl pro budoucí práci.

Účastníci kempu 2018 byly úžasní, plné energie, větší děti pomáhaly menším, zkušenější již z loňského ročníku pomáhaly nováčkům, a za to moc děkujeme - klobouk dolů, skvělá práce!!!

Především děkujeme rodičům,  protože jim patří největší dík za fajn vedené děti a skvělou výchovu, v dnešní době nepotřebovaly mobilní telefony a cokoliv jiného z moderní techniky, stačila jim k radosti pouze raketa, tenisky, míček a dobře nacpané bříško od naší oblíbené kantýnské Šárky, u které se najde i nějaká žvejda, cukráko a nanučekk za drobný penízek, což je nedílnou součástí pohody, kterou  dětem areál TCDK může poskytnout.

Tak jako v loňském roce, i letos děti dostaly trička s potiskem Příměstský kemp 2018, která si mohla pomalovat barvami  určenými přímo na malování triček.  Letos se trenéři shodli na tom, že by si všichni děti mohly na tričko obtisknout svoji ručku a nožku,a nebo třeba jen je ručky, a myslím že to bavilo všechny, dokonce i ty větší, a my se jen přesvědčili, že  děti jsou neskutečně kreativní a  výsledkem byla zase jenom spokojenost a úsměvy radostných dětí.  Poté následovala společná fotka, kterou si mohou rodiče prohlédnout na facebookových stránkách TC Dvůr Králové nad Labem i s malými videi, které rozhodně pobaví.

Závěrem bych chtěla poděkovat nejenom našim trenérům, kteří se na kempu podíleli – Matouš, Viktorka, Dáša a Veronika, kteří se dětem po celý týden věnovali, byli jim oporou a hlavně vzorně vedli tréninkové jednotky, které byly hlavní náplní celého kempu, ale i vedení tenisového klubu, který celý kemp zaštítil. A v neposlední řadě Šárce za bezva jídlo a občerstvení.

Kemp se realizoval za podpory Královéhradeckého kraje, Města Dvora Králové a MŠMT.

 

Budeme se moc těšit na další ročníky!

Skupina Sport

Vágnerová Veronika
Turnaj dospělých kat. C 1.-2.9.2018

02. 09. 2018

Za skromného počtu 12 hráčů se konal na našich kurtech ve dnech 1.-2.9.2018 turnaj mužů kat. C. V sobotu hráčům nepřálo počasí, celý den pršelo. Přesto nebyl turnaj díky dobře připraveným kurtům ani na chvíli přerušen.

Zápasy byly hodně vyrovnané, z celkových 11 zápasů dvouher se 6 zápasů rozhodovalo v supertiebreaku. Turnaje se zúčastnila také čtveřice dvorských hráčů, která se určitě neztratila. Honza Rajs a Dominik Knutson vyhráli první kolo a nestačili ve čtvrtfinále na nasazené soupeře. Michael Pátý prohrál v semifinále s pozdějším vítězem Michalem Vágnerem. Spolu pak vyhráli čtyřhru.

Výsledky:

SF dvouhry Vágner M. – Pátý M. 6/0 6/2; Jahelka – Machek 6/7 6/1 10/8

FI dvouhry Vágner M. – Jahelka 6/2 6/7 10/7

FI čtyřhry Vágner, Pátý – Blažek, Hanuš 4/6 6/1 10/7
Srpnový turnaj dorostu

02. 09. 2018

V posledním srpnovém víkendu pořádal náš oddíl turnaj dorostenců a dorostenek. Chlapců se zůčastnilo celkem 14 (z toho 5 domácích), dívek 16 (4 domácí). 

Prvním nasazeným byl Daniel Makovička, který splnil roli nejvýše postaveného hráče a ve finále přehrál našeho Mikuláše Holuba výsledkem 7:6 a 6:1. Do semifinále ještě prošel z dvorských hráčů Matyáš Říha, který k semifinále nenastoupil. V deblu došla do finále dvojice Mik Holub a Adam Nápravník, ve kterém podlehli páru Makovička, Křepinský.

Soutěž dívek byla ve znamení několika dvorských a trutnovských derby zápasů a v závěru byl turnaj poznamenán několika skrečovanými zápasy z důvodu zdravotních problému hráček. Nejvýše nasazená Laura Benešová skrečovala v semifinále za stavu 6:2 a 4:1 překvapení a jedné z nejmladších hráček turnaje Elišce Jansové, která tak prošla do finále. Tam již nestačila na Simonu Křepinskou z Trutnova. V druhém semifinále musela vzdát pro zranění kolene naše další hráčka Markéta Holmanová. Debl dívek tak skrečí ve finále vyhrál pár Křepinská, Kunitsyna.

Turnaj je pořádán především pro dvorské hráče. Jejich účast na turnaji bohužel nebyla taková, jakou jsme očekávali a budeme zvažovat, zda má cenu pro tuto kategorii pořádat během roku stejný počet turnajů, jako tomu bylo letos.

Kompletní výsledky chlapců naleznete zde, dívek zde.

Skupina SPORT   

    
Velký úspěch dvorských baby tenistů

01. 09. 2018

Po šesti letech se znovu podařil našim malým hráčům zopakovat velký úspěch, stali se přeborníky východočeské oblasti (Královéhradecký a Pardubický kraj) družstev do 9 let. V minulých letech jsme bohužel většinou končili na 3. – 4. místě. Letos se konečně dětem podařilo znovu zvítězit a postoupit na mistrovství ČR, které se koná 14. – 16. 9. v Prostějově.

Nejprve to vypadalo, že kvůli deštivému počasí se turnaj vůbec neuskuteční, ale nakonec se všechny zápasy za mírného deště odehrály bez přerušení. Do Dvora Králové dorazily kluby TC DTJ Hradec Králové, TK Pernštýn 1898 Pardubice a společné družstvo Jiskry Havlíčkův Brod – TK Hlinsko.

Náš klub reprezentovali tito hráči a hráčky D. Vaverka, J. Motal, D. Vágner, K. FilipováA. Kučerová. V prvním semifinále jsme celkem jednoznačně přehrály družstvo Pardubic 5:1. Jediný bod uhrály Pardubice v první dvouhře, potom už příliš šancí nedostaly. Ve druhém semifinále podlehl Hradec Králové Havlíčkovu brodu – Hlinsko pouze vinou horšího skóre (zápasy 3:3, 29:26 na hry).

Finálové utkání pro náš klub nezačalo příliš dobře a hned jsme prohrávali 0:2 na zápasy. V dalších dvouhrách D. VágnerK. Filipová výbornými výkony výsledek srovnali na 2:2. Bojovným výkonem ve čtyřhrách jsme už týmu z Pardubického kraje nedali šanci.

Chtěli bychom poděkovat všem dětem a rodičům za bezvadný výkon celého družstva a doufám, že tato forma a atmosféra vydrží až do Prostějova. 

Fotografie z turnaje   Fotografie z turnaje
Prince Tour Masters 2018

30. 08. 2018

Na sklonku prázdnin v prostorách TCDK 26.08.2018 se konal závěrečný turnaj PRINCE TOUR MASTERS, který byl vyvrcholením turnajů 3 předešlých turnajů, a to v obou kategoriích – MINI a BABY.

Masters se v kategorii chlapci BABY zúčastnilo nominovaných 12 hráčů, a v Masters dívkách BABYse z nominovaných 9 zúčastnily pouze 3 hráčky /ostatní byly omluveny z důvodu nemoci, nebo rodinných důvodů/.

Chlapci i dívky BABY hráli odděleně na jeden celý set, a tak byly k vidění krásná napínavá utkání, kde hlavně v kategorii chlapců bylo k vidění opravdu hodně zápasů.

V kategorii MINI se na dvě tabulky po 5 dětech, opět se mohlo zúčastnit více dětí až 16, ale v neděli se sešlo pouze 10, ale opět těch nejlepších.

 Všechny děti byly obdarovány ještě před turnajem upomínkovými dary značky PRINCE (tlumítka, gumový kroužek, klíčenka tenisák a hlavně krásná tréninková trička), která ve spolupráci s promotérem značky Andrejem Pomahačem zaštítila celý turnajový okruh.

Kromě ostatních cen od firmy PRINCE dostali medailisté krásné veliké poháry, které věnoval náš klub.

A jako nejvyšší bonus, všichni vítězové obdrželi od značky PRINCE poukaz na roční smlouvu s plněním - 1 raketa a 1 bag, se kterou děcka budou v následujícím roce hrát!!!

GRATULEJEME, stálo za to o to bojovat!!!!!

 

Baby tenis

 1. místo Majera Denis
 2. místo Vágner Dominik
 3. místo Motal Jan
 4. místo Klacek Tadeáš

 

 1. místo Filipová Kateřina
 2. místo Holmanová Adéla
 3. místo Hrmová Žofie

 

Mini tenis

 1. místo Motal David
 2. místo Crhová Charlotte
 3. místo Havlásek Vojtěch
 4. místo Drábova Sára

 

Děkujeme všem za krásný turnaj, především sponzorovi Andreji Pomahačovi a nadále dětem, rodičům, prarodičům, tetám a strejdům a trenérům, kteří děti v tomto krásném sportu podporují!!!!

 

Skupina sport

Vágnerová Veronika
JUTA CUP 2018

02. 08. 2018

V posledních dnech července se konal již 18. ročník tenisového turnaje JUTA Cup. Tentokráte ve znamení doslova tropického počasí, které bylo pro účastníky opravdovou zkouškou odolnosti. S počasím, hlavně ale se soupeři, si nejlépe poradili Filip Michl (Tenisový klub Mníšek) a Tereza Polanská (TK Škoda Plzeň z.s.), kteří zvítězili ve dvouhrách. Ve čtyřhře mužů zvítězili Jan Jermář (TK Precheza Přerov o.s.) a Jiří Vencl (TK Mokrá-Horákov), ve čtyřhře žen Gabriela Knutsonová (TK Agrofert Prostějov) a Sabina Machalová (TK Zlín).   

Turnaje se zúčastnilo 52 mužů a 55 žen, takže stejně jako v loňském roce převýšil počet účastníků hranici 100. V průběhu přihlašování se zdálo, že se budou jak v soutěži mužů, tak i žen hrát kvalifikace, nakonec však bylo možno přijmout všechny zájemce do hlavních soutěží.

V sobotu, první hrací den, se odehrály všechny zápasy předkola a prvního kola dvouher mužů a předkola žen, z prvního kola žen se šest zápasů nedohrálo a musely se dohrávat v neděli ráno. Je to prakticky poprvé, co se bez přerušení turnaje z povětrnostních důvodů, neodehrála celá první kola. V neděli bylo na programu jen jedno kolo dvouher, a pochopitelně dohrávky, poté se hrály čtyřhry. Díky tomu, že se využila téměř celá hrací doba, se podařilo ve čtyřhrách dohnat skluz z prvního dne.

V pondělí se pak, v souladu s plánem, odehrála čtvrtfinálová a semifinálová utkání dvouher a následně semifinálová utkání čtyřher. Na úterý tak zbyly finálové zápasy.

V soutěži mužů bylo značným překvapením vyřazení prvního nasazeného Antonína Bolardta již v prvním kole. Otázkou je, nakolik tomu přispělo značně nedisciplinované chování tohoto hráče. V soutěži žen byla příjemným překvapením hra domácí odchovankyně Gabriely Knutsonové, která studuje a hraje tenis v USA. Finálovou účastí ve čtyřhře potěšil i další dvorský hráč Daniel Pátý.

 

Výsledky

Dvouhra žen, semifinále: Polanská - Tomanová 6:2, 7:6, Svobodová – Machalová 6:3,0:6, 7:5, finále Polanská  - Svobodová 6:0, 6:2.

Čtyřhra žen, semifinále: Bužková, Laboutková – Jarošová, Svobodová scr., Knutsonová, Machalová – Tomanová, Novotná 4:6, 6:4, 1:0(5), finále: Knutsonová, Machalová – Bužková, Laboutková 6:3, 6:0.

Dvouhra mužů, semifinále: Michl - Nebojsa 6:4, 6:2, Vala – Poláček 6:4, 7:5, finále: Michl – Vala 7:5, 3:6, 6:0

Čtyřhra mužů, semifinále: Jermář, Vencl – Vala, Vodák 7:5, 7:6 (8), Pátý D., Řezníček – Kadora, Kracík 6:4, 6:2, finále: Jermář, Vencl – Pátý D., Řezníček 1:6, 6:4, 1:0(4)
Tenisový turnaj pro neregistrované

01. 08. 2018

Turnaj čtyřher (Klubový večer)
TERMÍN: PÁTEK 10.8.2018 OD 17:00 HODIN
PROGRAM:

17:00 - 19:30 Tenisové čtyřhry
20:00 Večeře, vyhodnocení
SYSTÉM: 5 kol, 4 hry, NO AD; zápasy o umístění
ÚČAST: Rekreační hráči od 18 let
PŘIHLÁŠKY:   

Do čtvrtka 9.8. na formuláři
v klubovně
VKLAD: 100,- Kč (večeře, míče, kurty, ceny)