Aktuality - stránka 5

PŘEHLED UTKÁNÍ DRUŽSTEV!!

17. 06. 2021

SOBOTA 19.6.2021:

DOSPĚLÍ "A" od 9 hod. doma proti Novému Městu nad Metují, zápas o postup do II.ligy
DOSPĚLÍ "B" od 9 hod. doma proti Jičínu o udržení v Divizi
DOSPĚLÍ "C" od 9 hod. v Lázních Bělohrad

STARŠÍ ŽÁCI "A" od 9 hod. na DTJ HK "A" o postup na MČR
STARŠÍ ŽÁCI "B" od 9 hod. doma proti DTJ HK "E"

MLADŠÍ ŽÁCI "B" od 9 hod. v Nové Pace

MINITENIS od 15 hod. doma oblastní finále družstev proti TK Hlinsko a LTC Vysoké Mýto

VŠEM HRÁČŮM: Sice se pořádně ohřejete, ale dejte do posledních bojů základních skupin vše, co umíte.

Po odehrání nedělních mistráků Vás zveme v odpoledních hodinách na posezení pod pergolou a ukončení soutěží družstev.

Společně můžeme také zafandit našim minitenistům.

Kdo hraje mistrák venku, ať dorazí.

Občerstvení zajištěno!!

VÝBOR TCDK

OBLASTNÍ PŘEBORY JEDNOTLIVCŮ 2021!!

15. 06. 2021

Stejně jako minulý rok se i letos bohužel hráli oblastní přebory (Královéhradecký + Pardubický kraj) tenistů ve všech věkových kategoriích díky Covid-19 v jednom termínu a tak si hráči museli vybrat pouze jednu kategorii, ve které si přebory zahrají. Přesto naši hráči TCDK přivezli neskutečných 14 medailí a máme i postupující na Mistrovství ČR jednotlivců, které se uskuteční o prázdninách.

Přehled výsledků našich hráčů:

MINITENIS:
Na našich kurtech se sjelo 6 hráčů a hráček z nejmladší kategorie a na dvorském centrkurtu získal stříbrnou medaili za druhé místo Denis Hayek a bronz bral Karel Krejčí. Zkušenosti v tomto sbírala Míša Šimková. Navíc jsme obdrželi pořadatelství na tuto neděli 20.6.2021 oblastního finále družstev od 15 hod., našimi soupeři budou LTC Vysoké Mýto a TK Hlinsko.

BABYTENIS:
Oliver Vala skončil na přeboru hráčů do 9 let získal krásnou bronzovou medaili za 3. místo, na 5.-8. místě skončila Monička Klimešová.

MLADŠÍ ŽÁCI:
Ve Dvoře Králové jsme uspořádali oblastní přebory chlapců. Honza Motal se choval jako název na svém triku „Predátor“ a získal titul oblastního přeborníka mladších žáků a k tomu přidal zlatou medaili společně s dalším naším hráčem Matyášem Záhornickým ve čtyřhře. Honza se tímto výsledkem kvalifikoval na letní Mistrovství ČR jednotlivců.
V chlapcích má navíc jistou účast na Mistrovství ČR jednotlivců Dominik Vágner.

Andrejka Kučerová předvedla skvělé výkony v soutěži dívek a získala dvě bronzové medaile za třetí místo ve dvouhře i čtyřhře. Navíc v dodatečném zápase poražených ze semifinále si vybojovala pozici 1. náhradnice

STARŠÍ ŽÁCI:
Floortje Chrisstoffels prohrála až ve finále a tímto výsledkem si získala také účast na Mistrovství ČR jednotlivců. Navíc ke stříbru za dvouhru přidala i bronz ve čtyřhře, kterou hrála po boku Štěpánky Řezáčové (hostuje za TCDK v soutěži družstev mladší a starší žactvo).
Sára Divilová skončila ve dvouhře na 3. místě a v souboji poražených semifinalistek zvítězila o místo 1. náhradnice účasti na Mistrovství ČR jednotlivců. Ve čtyřhře získala stříbrnou medaili společně s Martinou Vašákovou z TK Pernštýn Pardubice.

DOROST:
Adam Nápravník se stal oblastním přeborníkem ve čtyřhře se svým dlouholetým deblovým partnerem Ondrou Kratochvílem z LTC Pardubice.

DOSPĚLÍ:
Mikuláš Holub získal bronzovou medaili ve čtyřhře společně s Vojtou Berkou z LTC Pardubice.

Celkem naši hráči nejen pro sebe, ale i náš klub a město Dvůr Králové vybojovali 4 zlaté, 3 stříbrné a 7 bronzových medailí, čímž překonali oblastní přebory z roku 2020. Navíc několik hráčů, kteří letos hostují v našem klubu v soutěži družstev, získali další medaile.

Všem, kteří nás úspěšně reprezentovali na oblastních přeborech patří obrovská gratulace a poděkování celého klubu.

Letní Mistrovství ČR jednotlivců si tedy zahraje celkem 6 rodáků z našeho města.
Babytenista David Motal v Rakovníku, mladší žáci Dominik Vágner a Honza Motal v Liberci, starší žákyně Floortje Chrisstoffels v Dobříši, dorostenci Štěpán Baum a Jakub Filip (oba TK Sparta Praha) Pardubickou Juniorku, někteří další si díky žebříčkovému postavení zahrají čtyřhru.

Věřím, že se nám podaří i následující víkend v posledních utkáních družstev a završíme úspěšně začátek letošní letní sezóny.

KLUBOVÝ VEČER - TURNAJ ČTYŘHER 18.6.2021!!

11. 06. 2021

SRPNOVÝ TENISOVÝ KEMP!!

10. 06. 2021

NOVÉ VYBAVENÍ TCDK!!

07. 06. 2021

Na kurtech 1-7 budou do konce tohoto týdne instalovány nové sítě.

9 vítězství a 3 porážky pro TCDK. Znamená to tedy:

Naše družstvo dospělých "A" bude doma bojovat o postup do II. ligy v sobotu 19.6.2021 proti Novému Městu nad Metují.

Naše družstvo "B" dospělých bude bojovat o udržení divize doma 19.6.2021 proti Jičínu.

Naše "C" dospělých včera v derby porazilo Trutnov "A" a zachránilo se v krajském přeboru.

Všechny naše A družstva mladší žáci, starší žáci, dorost postupují v oblastních soutěžích do boje o postup na MČR družstev a za 14 dní budou jejich soupeři:
MLADŠÍ ŽÁCI TCDK "A" x ČESKÁ TŘEBOVÁ doma v neděli 20.6.2021
STARŠÍ ŽÁCI TCDK "A" x DTJ HK "A" venku v sobotu 19.6.2021
DOROST TCDK "A" x SVITAVY "A" venku v neděli 20.6.2021

Nikdy v historii klubu jsme ve všech mládežnických kategoriích nebyli najednou ve finále oblasti.

Minitenisté a babytenisté úspěšně vstoupili do bojů v základních skupinách a mohou myslet na postupy do oblastních finále....

O záchranu bude tedy bojovat pouze B družstvo dospělých, jinak všechny družstva hrají o postup nebo udrželi své soutěže.

Věřím, že tyto výsledky TCDK dělají obrovskou radost nejen mne, ale i Vám.

Díky všem, kdo jste nás v sobotu při domácích zápasech podpořili.

Byl to pro hráče TCDK zážitek a moc jste pomohli.

Věřím, že za 2 týdny alespoň jedno naše A družstvo zvítězí a pojede v létě naše město reprezentovat na MČR a že se naši dospělí ze všech sil poperou opět po roce o postup do II.ligy a udržení divize. Byla by to třešnička na dortu za skvělou sezonou družstev....

Už teď díky, za to co jste dokázali.

Těším se na final víkend, dáme do toho vše a pořádně si to užijeme!!!

Roman Nápravník

TRÉNINKY REKREANTŮ!!

03. 06. 2021

Vážení členové,

na základě požadavku řady z Vás po úspěšném tréninkovém kempu rekreantů jsme se rozhodli rozšířit nabídku služeb členům našeho klubu o trénování rekreantů s trenéry TCDK. Pravidelně by toto trénování probíhalo každou středu, poprvé dne 9.6.2021 v čase od 17-19 hod., max. počet hráčů na kurtu 3, ideální počet hráčů 2 + trenér. Jako trenéři byli nominováni Matouš Vágner, Mikuláš Holub a Adam Nápravník, kteří se budou dle jejich časových možností střídat.