TC Dvůr Králové n. L. Logo tenisového klubu

Aktuality - stránka 72

Turnaj dorostenců

06. 02. 2017

O víkendu v druhé polovině ledna 2017 se v našem oddílu uskutečnil halový turnaj dorostenců kategorie "C". Z 16-ti chlapců byla téměř polovina domácích hráčů. Již v prvním kole jsme viděli mnoho hezkých zápasů. Bohužel jak to tak bývá, došlo hned v tomto kole na několik vzájemných zápasů našich borců. Břéťa Lukáš porazil Matese Říhu 6:2 6:4. Asi v nejnapínavějším zápase prvního kolo jsme viděli skvělý boj Mikuláše Holuba s Tádou Paťavou, kdy Táda útočnou hrou ze stavu 1:6 a 1:3 dokázal otočit až na stav 1:6 6:3 a 7:2 v supertiebreaku.

Mikuláš ale opět ukázal svoji nejcennější tenisovou vlastnost (bojovnost) a dokázal vyhrát 13:11, kdy odvracel mečboly. V prvním kole si výborným výkonem vyšlápl Štěpán Jansa na prvního nasazeného Macuru, ve druhém kole pak přehrál přemožitele Adama Nápravníka z kola prvního Radka Šoltýse 10:8 v supertiebreaku třetího setu a slavil postup společně s Mikulášem do semifinále. Bohužel do něho již pro nemoc Mikuláš v neděli ráno nenastoupil a Štěpán Jansa v krásném zápase prohrál 7:10 ve třetím setu s pozdějším vítězem celého turenaje Filipem Hudetzem ze Žamberka. Ten také ve strhujícím zápase druhého kola přežil "klinickou smrt", kdy odvracel 3 mečboly v řadě proti Břéťovi. Pokud by Břéťa zápas s Hudetzem zvládl, měli jsme jistotu účasti našeho hráče ve finále, kde by byla naděje vzhledem k soupeři a šance na domácí titul. Z prvního kola se neprobojoval také Pepa Špůr.

V soutěži deblů se bohužel k určitému zklamání skupiny Sport nepodařilo sestavit více než 2 domácí dvojce a 3 dvorští chlapci nastoupili s chlapci z jiných oddílů, přičemž se turnaje někteří dvorští chlapci ani nezůčastnili. Do finále se probojovala dvojce našich chlapců Štěpán Jansa a Táda Paťava, kteří v něm bohužel neproměnili mečbol za stavu 6:4 a 6:5 a nakonec podlehli 8:10 ve třetím setu. Výsledky celého turnaje naleznete zde. 

Asi největším potěšením pro pořadatele bylo chování všech, kdy po celé 2 dny se nemusel řešit jediný sporný moment a turnaj probíhal z tohoto pohledu ve skvělé sportovní atmosféře. Věříme, že většina dvorských dorostenců se zúčastní dalších domácích turnajů včetně nejbližšího turnaje kategorie mužů, který se uskuteční na konci března 2017. Tímto jste na něj všichni srdečně zváni.                                                                                  

Skupina SPORT
Zdravotní prohlídky

01. 02. 2017

Stejně tak jako minulý rok mají registrovaní závodní hráči ČTS povinnost zajistit si do konce měsíce března 2017 lékařskou zdravotní prohlídku. Kdo tuto vstupní prohlídku podstoupil  již v loňském roce, pro letošní tenisovou sezónu mu stačí pouze potvrzení  ( na základě vstupní prohlídky 2016 ) od dětského pediatra v ceně 150,- Kč. Kopii zasílejte na mailovou adresu -  baumova@skop-dk.cz.

Veškeré informace o těchto zdravotních prohlídkách naleznete na www.cztenis.cz, včetně formuláře, který je zapotřebí vytisknout a nechat potvrdit u lékaře.

Seznam sportovních lékařů:

  1. Mudr. Oldřich Jindra HK – 495/542 714
  1. Mudr. Vladimír Vondruška HK – 495/834 231
  1. Mudr. Martin Koldovský, Jilemnice – 481/541 281
  1. Mudr. Lenka Šmídová, HK (kardiologie – pediatrie) – 495/ 865 276
  1. Mudr. Ziad Albahri, Jaroměř (dětský pediatr - EKG) – 491/ 815 150

Skupina SPORT
Pozvánka na členskou schůzi

01. 02. 2017

Pozvánka na členskou schůzi konanou dne 2.3.2017
Meziokresní přebory královehradeckého kraje mladších žákyň

31. 01. 2017

O víkendu 3.12.- 4.12.2016 se v prostorách TCDK konal přebor královehradeckého kraje ml. žákyň, kterého se zúčastnilo bohužel jen 11 děvčat. Jsme rádi, že z 11 bylo 7 z našeho klubu a je v tom případě samozřejmé, že se naše holčičky musely vybouchat mezi sebou. Poklidný turnaj v přátelské atmosféře se sehrál během víkendu, a všichni si tak mohli stihnout i své vlastní aktivity a hala se mohla ještě využít pro jiné tenisové nadšence.

1.místo Jansová Eliška TCDK

2.místo Růtová Dominika TCDK

3.místo Brožová Natálie

3.místo Martincová Aneta

Do čtyřher se přihlásily 4 dvojice a tak to bylo sehrané šup dup.

1.místo Brožová- Martincová

2.místo Jansová-Růtová

 

Děkujeme všem zúčastněným za krásné tenisové zážitky.

Skupina Sport

Vágnerová
Velký úspěch našich mladých tenistů na Východočeských přeborech

20. 01. 2017

Ve dnech 7.1.-9.1.2017 se konaly přebory Východočeského kraje mladšího žactva v tenise, ve kterých se hraje o postup na halové mistrovství ČR. Náš klub hostil dívky a chlapci hráli v Pardubicích.

Tato akce byla pro náš klub velmi prestižní. Po celé dva dny se bylo na co dívat. Děvčata bojovala, ale nejvíce se dařilo Magdaléně Smejkalové z Hlinska, která zvítězila ve dvouhře i ve čtyřhře společně s Klárou Svobodovou z Pardubic.

Dařilo se však i domácím hráčkám z TC Dvůr Králové. Tereza Hřebačková společně s Eliškou Jansovou získaly druhé místo ve čtyřhře, když po velkém boji podlehly vítězkám ve velmi těsném supertiebreaku. Tereza Hřebačková vybojovala třetí místo ve dvouhře a o jedno místo jí unikl postup na halové mistrovství ČR.

V Pardubicích se přeborů zúčastnil z našeho klubu pouze Jakub Filip. Ten potvrdil svoji pozici prvního nasazeného a ve finále přehrál Petra Matějíčka, stal se přeborníkem Východočeského kraje a získal přímý postup na halové mistrovství České republiky, které se bude konat 4.2. v Jablonci. Po svém vítězství ve dvouhře dokázal Kuba vybojovat se svým finálovým soupeřem vítězství ve čtyřhře.

Všem děkujeme za vzornou reprezentaci našeho klubu a Kubovi přejeme, aby se mu dařilo i na MČR.

Fotografie Jakuba Filipa
Fotografie Magdalény Smejkalové a Kláry Svobodové
Turnaj čtyřher (klubový večer)

10. 01. 2017

Turnaj čtyřher (Klubový večer)
TERMÍN: SOBOTA 28. 1.2017 OD 16:45 HODIN
PROGRAM:

17:00 - 20:30 Tenisové čtyřhry
20:45 Společná večeře, vyhodnocení
SYSTÉM: Každé kolo jiný spoluhráč a soupeř
ÚČAST: Rekreační hráči od 18 let, max 16 hráčů
PŘIHLÁŠKY:   

Do středy 25. 1. na formuláři
v klubovně nebo mailem na vybor@tcdvurkralove.cz
VKLAD: 170,- Kč (v ceně večeře, míče, kurty)
Tenisové výsledky

10. 01. 2017

Tenisové výsledky za měsíc listopad a prosinec 2016 jsou k nahlédnutí po kliknutí na následující odkaz ZDE.