TC Dvůr Králové n. L. Logo tenisového klubu

Aktuality - stránka 73

Tenisový JUTA CUP

10. 08. 2015

O prvním srpnovém víkendu se konal 15. ročník tenisového turnaje JUTA CUP, který přinesl tradičně velkou účast velmi kvalitních tenistů, což dokazuje fakt, že většina účastníků dvorského turnaje je kvalifikována na Mistrovství ČR, které se koná za 14 dní v Ostravě. Krásné prostředí tenisového areálu si hráči v průběhu let velmi oblíbili a rádi se sem na tuto akci každoročně vracejí.

Na rozdíl od minulých ročníků bylo počasí tentokrát téměř ideální a pouze malá přeháňka zdržela začátek několika utkání. Letošní novinku v podobě umělých lajn hodnotili účastníci velmi kladně a přínosem byla i pro pořadatele, protože se zkrátila doba nutná na úpravu dvorců mezi jednotlivými zápasy a turnaj se podařilo odehrát během 3 dnů při účasti 53 mužů a 54 žen, což je jeden z nejvyšších počtů ze všech patnácti ročníků.

V soutěži mužů zvítězil Michal Franěk, který po loňské neúčasti navázal na předloňské vítězství, když v zajímavém finále porazil Daniela Knoflíčka, vítěze minulého ročníku. Franěk ve stejně zajímavém semifinále porazil Lukáše Jedličku, prvního nasazeného hráče, který je v letošním celostátním žebříčku na 18. místě. Kromě zápasů, kde diváci obdivovali rychlost a útočnou hru, byla k vidění i utkání, ve kterých rozhodovala výdrž a zkušenost. Příkladem byl zápas Nebojsa – Zelený, který trval téměř 3,5 hodiny.

Ve dvouhře žen potvrdily své kvality nasazené hráčky, když ve finále první nasazená Kristýna Hrabalová porazila druhou nasazenou Terezu Janatovou.

Ve čtyřhře mužů obhájil loňské vítězství pár Makrlík, Knoflíček, kteří až v super-tiebreaku udolali Michla s Řezníčkem. Ve finále čtyřhry žen porazila Knutsonová s Tomanová Jarošovou s Orlovou taktéž v super-tiebreaku.

 

JUTA CUP ve výsledcích

Dvouhra mužů – semifinále: Michal Franěk (TK Realsport Nymburk o.s.) – Jedlička (LTC Modřany 2005) 6:2, 6:1, Knoflíček (TK Agrofert Prostějov) – Vodák (TC Brno) 6:1, 6:1. Finále: Franěk - Knoflíček 6:1, 6:3. Čtyřhra mužů – semifinále: Michl, Řezníček – Potužák, Dopita  7:6, 6:3, Knoflíček, Makrlík – Bolardt, Vachtl 6:1, 6:7, 15:13. Finále: Knoflíček, Makrlík – Michl, Řezníček 6:3, 6:7, 10:5. 

Dvouhra žen – semifinále: Hrabalová (TC Brno) – Tomanová (TK Slavia Orlová) 7:5, 6:4, Janatová (LTK Liberec) – Vrbenská (TK Realsport Nymburk o.s.) 6:3, 6:0. Finále: Hrabalová – Janatová 7:6, 6:4. Čtyřhra žen – semifinále: Knutsonová, Tomanová – Janatová, Procházková 6:3, 6:3, Jarošová, Orlová – Smutná, Kladivová 6:1, 6:0. Finále: Knutsonová, Tomanová - Jarošová, Orlová 4:6, 6:1, 10:2.
Optim Tour 2015: Juta cup ve Dvoře Králové pro Fraňka a Hrabalovou

07. 08. 2015

Netradičně příjemné počasí provázelo štědře dotovaný Juta cup ve Dvoře Králové. Zbytečnou kvalifikací mužů se začínalo už v pátek, ale velká porce zápasů čekala na všechny až v sobotu. Například 54 žen v hlavní soutěži, to už tu dlouho nebylo.

Nasazení tentokrát celkem obhájili své pozice a tak ve finále mužské dvouhry na sebe narazili dva poslední vítězové tohoto turnaje; Michal Franěk a Daniel Knoflíček. Franěk si na soupeře věřil a jak sám přiznal, přestože se necítil nejlépe, utkání zvládl a po zásluze celý turnaj vyhrál. Zároveň se tak kvalifikoval opět na závěrečné MASTERS. Knoflíček však alespoň s Petrem Makrlíkem vyhráli těsně soutěž čtyřhry. Hodně se na semifinále nadřel Petr Vodák z TC Brno, který hrál v každém zápase o postup do dalšího kola na tři sety.

Žen se jako favoritek na vítězství jevilo více, ale nakonec si to ve finále rozdaly první dvě nasazené. Kristýna Hrabalová využila asi zřejmě více zkušeností se zahraničních turnajů, kde již některé úspěchy zaznamenala. Tereza Janatová se spíše do původní pohody po některých zraněních spíše vrací, takže účast ve finále určitě bere. A co ostatní?

Vítězka z Káraného, domácí hráčka Gabriela Knutsonová se z pavouka vytratila po prohře s Monikou Svobodovou. Anna Vrbenská se dostala do semifinále jen po těsných třísetových vítězstvích a pak už také jasně prohrála. Více od sebe možná očekávaly i Tereza Jankovská a možná i Jana Orlová, ale startovní pole bylo letos hodně vyrovnané a do finále mohly projít jen ty s momentálně nejlepší formou. Po MČR dospělých v Ostravě se Optim Tour 2015 připomene opět a to turnajem v Mladé Boleslavi.

Podrobnější info, především pak aktuální žebříčky naleznete na www.optimtour.cz.

Za přispění pořadatelů ze Dvora Králové zaznamenal: Pavel Zlatohlávek

 

Převzato ze stránek Českého tenisového svazu www.cztenis.cz.

http://www.cztenis.cz/clanek/optim-tour-2015-juta-cup-ve-dvore-kralove-pro-franka-a-hrabalovou
Červencový klubový večer 2015

30. 07. 2015

V pátek 24.7. proběhl další klubový večer. 16 účastníků jako obvykle zápolilo ve čtyřhrách v základní části a poté v zápasech o umístění. Za krásného počasí byly k vidění dlouhé výměny a mnoho zajímavých utkání.

Vítězi se stali Ilona Knutsonová s Jirkou Kotmelem, kteří v napínavém finále až v tie-breaku zdolali pár Vráťa Hofman a Petr Truhlář. Organizátoři zařadili do programu nejen tradiční soutěž v rychlosti podání, kterou vyhrál Jirka Holan s výkonem 144 km/hod, ale i netradičně „čáru“, oblíbenou soutěž daviscupových reprezentantů. V premiéře byl nejblíže základní lajně Jirka Filip. Všichni vítězové obdrželi tekuté ceny. Po turnaji připravila Šárka Hrmová pro účastníky vynikající večeři v podobě uzeného masa se zeleninou.

Odchod posledních kolem půlnoci dokazuje, že se opět akce podařila. Příští klubový večer se koná v pátek 21.8. 2015 od 17 hod a my se těšíme na ještě hojnější účast, neboť akci pořádáme pro Vás členy klubu.

Další fotografie z této akce naleznete v naší galerii na následujícím odkaze ZDE.

 
15. ročník turnaje JUTA CUP

29. 07. 2015

Vážení tenisoví příznivci,

rádi bychom Vás pozvali na 15. ročník turnaje dospělých kategorie A pod názvem JUTA CUP, který se koná od 31.7.-3.8.2015. Na turnaj je ke dnešnímu dni přihlášeno 70 mužů a 53 žen, z nichž 30 mužů a 21 žen figuruje na celostátním žebříčku do 100. místa.

Věříme, že si nenecháte ujít příležitost vidět vynikající tenis. V akci bude také několik hráčů a hráček našeho klubu.  

Zároveň Vás informujeme o omezené možnosti hraní tenisu v době konání turnaje. Aktuální informace o omezení se dozvíte od správce klubu.

 

Předběžný časový harmonogram:

Pátek 31.7.2015

10:00 – 16:00 kvalifikace dvouhry mužů

Sobota 1.8.2015

9:00    1. kolo dvouhra muži
11:00  1. kolo dvouhra ženy
13:00  2. kolo dvouhra muži
15:30  2. kolo dvouhra ženy
18:00  1. kolo čtyřhra dle možností

Neděle 2.8.2015

9:00    osmifinále dvouhra muži, ženy
12:00  čtvrtfinále dvouhra muži, ženy
14:00  čtyřhra muži, čtyřhra ženy

Pondělí 3.8.2015

10:00  semifinále dvouhra muži a ženy
13:00  finále dvouhra muži a ženy
15:00  semifinále čtyřhra muži a ženy
17:00  finále čtyřhra muži a ženy

 

Aktuální informace o časovém harmonogramu se dozvíte na www.cztenis.cz nebo na vývěsce v klubovně.

 

Výbor TC

www.tcdvurkralove.cz
Zakončení soutěží družstev

27. 07. 2015

V sobotu 27.6.2015 se sešli všichni závodní hráči na zakončení soutěží družstev, které se konalo v našem tenisovém areálu. Pozvaní byli nejen hráči a hráčky, ale i jejich rodiče.

Pro děti bylo připravené občerstvení, o které se postarala Šárka Hrmová a moc děkujeme maminkám, které taky přispěly něčím dobrým na zub. Když se všichni dostatečně občerstvili, mohla začít sportovní část odpoledne. Na centr kurtu se hrála klasická „obíhačka“ a bylo u toho velmi veselo. Největší úspěch ovšem měla akce nanuk ZDARMA, kdy hromadný úprk připomínal úprk splašeného sloního stáda J.

Dětem se vůbec nechtělo domů a spousta jich odjížděla až za tmy. Skalní jedinci z řad rodičů vydrželi až do pozdních hodin. Děkujeme všem, co se zúčastnili a těšíme se na další setkání.
Klubový večer

22. 07. 2015

Klubový večer

  

TERMÍN: PÁTEK 24.7.2015 OD 17,15 HODIN
PROGRAM: 17,30 – 19,30 TENISOVÉ ČTYŘHRY
  19,30 SPOLEČNÁ VEČEŘE, VYHODNOCENÍ
SYSTÉM: 5 kol, 4 gemy, NO AD
ÚČAST: REKREAČNÍ A ZÁVODNÍ HRÁČI OD 18 LET
PŘIHLÁŠKY: DO STŘEDY 22.7. NA PŘILOŽENÉM FORMULÁŘI
VKLAD: 100,- KČ (v ceně večeře, míče, kurty, trenér)
Druhý klubový večer

13. 07. 2015

19.června  v 17.30 hodin byl zahájen v roce 2015 druhý klubový večer, kterého se zúčastnilo 12 borců a jedna borkyně, kteří měli chuť si poměřit síly v deblové  hře plné zábavy.

Při začátku opět pomohl předseda Michal Vágner, který to posléze předal  Verče Vágnerové, které s noblesou pomáhala Petra Baumová, u které nechybělo nadšení pro povzbuzování a fotografování.

Účastníci prošli základními skupinami, kde byly opět podle počtu uhraných gamů ohodnoceni body, podle kterých pak byly rozděleny do play off, kde hráli o umístění 1.-6.místo, kde jeden účastník J.Horáček zbyl a ten byl plně v rukou trenérky.

Závěrečnými tiebreaky si vyhráli  6.místo L.Farský-I.Knutsonová, 5.místo J.Holan-J.Elsner, 4. místo V.Smažík-L.Jansa, 3.místo J.Všetečka-M.Lelka, 2.místo P.Janeček-J.Vágner a vítězem se stali oslavenec Míra Smejkal a Petr Šulc. Míra Smejkal si první místo zasloužil, nejen z důvodu super výkonů, ale i tím že oslavil krásné kulaté narozeniny. Čímž mu všichni moc gratulujeme, a přejeme mu hodně zdraví, štěstí a lásky! 

Součástí tohoto klubového večera bylo kromě využití lehkého zatrénovaní s trenérem,  možnost i změřit si rychlost svého podání. Do této zábavné činnosti se zapojilo pár nadšenců, kteří si nejdříve pořádně rozhýbali rameno, protože to je při této činnosti velmi důležité. Je velmi příjemné, že pro spoustu hráčů to byla výzva pro soutěžení, a zkoušely a zkoušely dokud nepadla a nezablikala ta nejvyšší rychlost! Chlapi si svoji "superrychlost" podání  jistě zapamatovali a budou si to jistě chtít znovu vyzkoušet! A mohlo by se to stát výzvou pro příští soutěž, že by se toho zúčastnili všichni!

Klubový večer probíhal s úsměvem na tváři, a byl ukončen již tradičně společnou večeří, v tomto případě byl gulášek, a plynul dál do pozdních hodin večerních.

 

Všem účastníkům klub moc děkuje a bude se těšit na další setkání.

 

Sportu zdar

Vágnerová Veronika