TC Dvůr Králové n. L. Logo tenisového klubu

Aktuality - stránka 81

Zakončení soutěží družstev

27. 07. 2015

V sobotu 27.6.2015 se sešli všichni závodní hráči na zakončení soutěží družstev, které se konalo v našem tenisovém areálu. Pozvaní byli nejen hráči a hráčky, ale i jejich rodiče.

Pro děti bylo připravené občerstvení, o které se postarala Šárka Hrmová a moc děkujeme maminkám, které taky přispěly něčím dobrým na zub. Když se všichni dostatečně občerstvili, mohla začít sportovní část odpoledne. Na centr kurtu se hrála klasická „obíhačka“ a bylo u toho velmi veselo. Největší úspěch ovšem měla akce nanuk ZDARMA, kdy hromadný úprk připomínal úprk splašeného sloního stáda J.

Dětem se vůbec nechtělo domů a spousta jich odjížděla až za tmy. Skalní jedinci z řad rodičů vydrželi až do pozdních hodin. Děkujeme všem, co se zúčastnili a těšíme se na další setkání.

PŘIHLÁŠKY: DO STŘEDY 22.7. NA PŘILOŽENÉM FORMULÁŘI
VKLAD: 100,- KČ (v ceně večeře, míče, kurty, trenér)

Druhý klubový večer

13. 07. 2015

19.června  v 17.30 hodin byl zahájen v roce 2015 druhý klubový večer, kterého se zúčastnilo 12 borců a jedna borkyně, kteří měli chuť si poměřit síly v deblové  hře plné zábavy.

Při začátku opět pomohl předseda Michal Vágner, který to posléze předal  Verče Vágnerové, které s noblesou pomáhala Petra Baumová, u které nechybělo nadšení pro povzbuzování a fotografování.

Účastníci prošli základními skupinami, kde byly opět podle počtu uhraných gamů ohodnoceni body, podle kterých pak byly rozděleny do play off, kde hráli o umístění 1.-6.místo, kde jeden účastník J.Horáček zbyl a ten byl plně v rukou trenérky.

Závěrečnými tiebreaky si vyhráli  6.místo L.Farský-I.Knutsonová, 5.místo J.Holan-J.Elsner, 4. místo V.Smažík-L.Jansa, 3.místo J.Všetečka-M.Lelka, 2.místo P.Janeček-J.Vágner a vítězem se stali oslavenec Míra Smejkal a Petr Šulc. Míra Smejkal si první místo zasloužil, nejen z důvodu super výkonů, ale i tím že oslavil krásné kulaté narozeniny. Čímž mu všichni moc gratulujeme, a přejeme mu hodně zdraví, štěstí a lásky!

Součástí tohoto klubového večera bylo kromě využití lehkého zatrénovaní s trenérem,  možnost i změřit si rychlost svého podání. Do této zábavné činnosti se zapojilo pár nadšenců, kteří si nejdříve pořádně rozhýbali rameno, protože to je při této činnosti velmi důležité. Je velmi příjemné, že pro spoustu hráčů to byla výzva pro soutěžení, a zkoušely a zkoušely dokud nepadla a nezablikala ta nejvyšší rychlost! Chlapi si svoji "superrychlost" podání  jistě zapamatovali a budou si to jistě chtít znovu vyzkoušet! A mohlo by se to stát výzvou pro příští soutěž, že by se toho zúčastnili všichni!

Klubový večer probíhal s úsměvem na tváři, a byl ukončen již tradičně společnou večeří, v tomto případě byl gulášek, a plynul dál do pozdních hodin večerních.

Všem účastníkům klub moc děkuje a bude se těšit na další setkání.

Sportu zdar

Vágnerová Veronika

Ukončení soutěže družstev

Fotografie z akce jsou dostupné v naší galerii ZDE.

Bára Bartošová obhájila zimní vítězství na východočeských přeborech

29. 06. 2015

V sobotu 16. května 2015 se ve Svitavách konal přebor Pardubického a Královehradeckého kraje v kategorii minitenis.

Turnaje se zúčastnilo 15 dětí ve věku 5-7 let. Za hezkého, slunného, ale větrného odpoledne, se odehrály tři pětičlenné základní skupiny. Z těchto skupin postupovaly děti do „pavouka „ o 1. - 8. místo. Barunka si vybojovala první postupové místo ze skupiny “B“. V této skupině zvítězila bez větších problémů, pouze s Erikem Růžičkou to byl boj, ale porazila ho ve třech setech.

V pavouku Bára dále postoupila přes tenistku Veselou, tenistu Ploce. Závěrečný finálový souboj sehrála znovu s Erikem Růžičkou. Výsledek byl pro Báru jasný: 7:10, 10:6, 10:4.

Barunka si to za svoji pilnou a svědomitou práci moc zaslouží a proto jí moc gratulujeme!

Dalším jejím velkým úspěchem je, že obhájila vítězství ze zimních přeborů. Přejeme Barunce hodně sil do dalších utkání!

Trenérka Vágnerová Veronika

Turnaj mladších žáků a žákyň 6.6.2015

První červnový víkend 6.6 - 8.6.2015 se v TCDK konal turnaj mladších žáků a

žákyň, kterého se zúčastnilo celkem 19 chlapců z toho 6 dvorských a 23 dívek z toho 7 dvorských.

V sobotu, za téměř letního počasí se sehrálo první a druhé kolo dvouher chlapců a dívek, kde postoupily Dominik Knutson, Honza Všetečka, Kuba Filip, Eliška Jansová, Ema Roháčová a Natálka Lubinová.

Nedělní ráno začalo příznivě pro Jakuba Filipa, který porazil v semifinále druhého nasazeného 12 bodového M. Hejcmana z Nového Města nad Metují 6:0,6:4, čímž se probojoval do finále, ve kterém porazil ročníkově stejně starého Pavla Doudu z Jablonce 7:6, 6:1. Kuba si zlatý pohár po kvalitních výkonech zasloužil a moc mu gratulujeme.

Příznivé nedělní ráno bylo i pro Elišku Jansovou, která se probojovala krásným výkonem 6:1,6:3 nad A.M. Prouzovou z  Tenis -centra DTJ HK do semifinále, ve kterém podlehla první nasazené patnáctibodové Simoně Křepinské z Trutnova 1:6, 2:6.

Ve čtyřhrách jsem měli zastoupení v chlapcích : J.Filip-D.Knutson, kteří si vybojovali prvenství nad Hejtman- Záplata 6:1, 6:2.

Holky ve čtyřhrách jsme měli trochu namíchané. Třetí  místo  si vybojovala Eliška Jansová se spoluhráčkou  Odehnalovou z Tenis- centra DTJ HK, která ve Dvoře vyhrála celý turnaj v singlu. Dále bodovaly :  Natálka Lubinová -3.místo a krásné 2.místo si vybojovala Emma Roháčová, která se spoluhráčkou Hrabalovou z Trutnova podlehly ve finále sestrám Pávkovým z Prahy.

Dvorské děti předvedly skvělé výkony, hodny veliké pochvaly a všem zúčastněným přejeme mnoho dalších tenisových úspěchů.

Sportu zdar

Východočeské tenisové přebory

Velké úspěchy dvorských hráčů na východočeských tenisových přeborech:

Během května a června se uskutečnily tenisové přebory všech věkových kategorií. Tyto přebory jsou pro hráče velmi prestižní a podle umístění se pak postupuje na Mistrovství České republiky.

V kategorii minitenis máme „malou“ velkou vítězku Barboru Bartošovou, která obhájila své vítězství v zimní sezóně.  Bára Výprachtická reprezentovala náš oddíl ve věkové kategorii mladších žákyň a vybojovala krásné třetí místo. V kategorii starších žákyň bojovala Markéta Holmanová o postup na MČR a o nominaci do dětské olympiády. Markéta nezklamala a svou výhrou si zajistila postup na obě tyto akce. Mezi staršími žáky uspěl Břetislav Lukáš, který spolu se svým spoluhráčem, vybojoval třetí místo ve čtyřhře. Dále se velmi dobře vedlo dvojici starší žáků Tadeáš Paťava a Štěpán Jansa, kteří skončili také na třetím místě ve čtyřhře. V dorostenecké kategorii obsadil Matouš Vágner pěkné třetí místo ve čtyřhře. Tereza a Nikola Baumovy vyhrály druhé místo ve čtyřhře v dospělé věkové kategorii. Musíme zde zmínit i úspěchy našich hostujících hráčů. Gabriela Knutson vyhrála první místo v dorostenecké kategorii za jihomoravský kraj a nominovala se na MČR a Laura Benešová postupuje na MČR na základě umístění v celostátním tenisovém žebříčku a také byla nominována na dětskou letní olympiádu.

Celkem se východočeských přeborů zúčastnilo 30 hráčů z našeho oddílu. Všem děkujeme za vzornou reprezentaci našeho klubu a všem přejeme hodně dalších tenisových úspěchů.