TC Dvůr Králové n. L. Logo tenisového klubu

Aktuality - stránka 67

Rekrea Open 2017

05. 09. 2017

Za malého zájmu z řad rekreačních hráčů (přihlásilo se pouze 13 hráčů z toho 6 přespolních) se konal letošní REKREA OPEN. Kvůli počasí a účasti jsme upravili program a hráli jsme pouze čtyřhry. Nakonec se účastnilo 5 párů, kteří se utkali systémem každý s každým na jeden vítězný set. První dva týmy si zahrály o celkové vítězství a pár na třetím a čtvrtém místě pak o bronzovou medaili.

K vidění bylo mnoho krásných výměn a celý turnaj se nesl ve velmi přátelském a pohodovém duchu, jak se na takovou akci sluší a patří. Každý účastník obdržel při vyhlášení věcnou cenu a zasloužený gulášek.

16. 08. 2017

Tenisové výsledky za měsíc červenec si můžete prohlédnout  ZDE.

Turnaj dorostenců v TCDK

14. 08. 2017

První srpnový víkend se v našem oddíle uskutečnil turnaj dorostenců kategorie C. Za slunečného počasí se dvouhry účastnilo 14 hráčů z toho 4 domácí hráči – Mikuláš Holub, Štěpán Baum, Adam Nápravník  a Jakub Filip. Mezi prvními čtyřmi nasazenými byli dokonce i hráči z pražských oddílů – Vojtěch Mareš (TK Neridé) a  Kryštof  Žák (TŠ Lucie Hradecké).Do semifinále dvouhry se dokázali probojovat Štěpán, Adam a Mikuláš. Ve finále se nakonec utkali Štěpán Baum a Kryštof Žák. Štěpán v semifinále přehrál Adama Nápravníka 6/3  6/4,Kryštof Žák si hladce poradil s Mikuláše Holubem. Vítězem celého turnaje se stal Kryštof Žák, který po třísetovém boji zvítězil.

Turnaje  čtyřhry se bohužel účastnilo pouze 5 dvojic. V pěkné finálové bitvě na 3 sety se z vítězství nakonec radovali dvorští hráči – Štěpán Baum a Adam Nápravník, , kteří otočili nepříznivý stav utkání a vyhráli 4/6 6/4 a 10/7. Bylo to pro ně již druhé turnajové vítězství v kategorii dorostu po červencové výhře v Jaroměři.

Fotografie z turnaje dorostenců

Příměstský tenisový camp pro děti 2017

12. 08. 2017

Druhý červencový týden se konal  v prostorách TCDK úplně první příměstský tenisový camp pro děti, na který se nad očekávání přihlásilo poměrně dost dětí. Tudíž to bereme jako velice pozitivní záležitost pro klub a doufáme, že by se mohlo v příštích letech i něco podobného opakovat, i třeba ve více termínech.

Celý článek je k dispozici ve formě PDF >> ZDE << .

v klubovně
VKLAD: 100,- Kč (v ceně večeře, míče, kurty, ceny)

JUTA Cup 2017

08. 08. 2017

Již po sedmnácté se kurty tenisového areálu na Hrubých lukách na přelomu července a srpna zaplnily předními českými tenisty a tenistkami. V jednu chvíli bylo přihlášeno dokonce 150 hráčů, což by byl historický rekord. Nakonec se turnaje zúčastnilo 55 mužů a stejný počet žen, a to je na „vnitrostátní“ turnaj skutečně úspěch.

Uvedené počty umožňovaly nehrát kvalifikace, což se ukázalo jako prozřetelný krok, protože páteční přeháňky a průtrže by nedovolily sehrát snad jediný zápas. Naopak ale dostatečně nakropily dvorce, takže během turnaje stačilo i přes obrovská vedra jen lehké přikrápění.

Letošní JUTA CUP byl opět přehlídkou velmi kvalitního tenisu a po celou dobu se bylo k vidění spousta krásných zápasů plných spektakulárních výměn. Z první stovky celostátního žebříčku se zúčastnilo 18 mužů a 24 žen. Zatímco u mužů dva ze čtyř nejvýše nasazených hráčů vypadli již v prvním kole a mezi čtyři poslední se dostal jen jediný nasazený, u žen se mezi čtyři nejlepší dostaly tři nejvýše nasazené hráčky.

Finále mužů se bohužel nehrálo, Tadeáš Paroulek pro zranění nenastoupil a tak bez boje zvítězil Antonín Štěpánek (oba I. ČLTK Praha). Ve finále první nasazená Nikola Tomanová (TK Slavia Orlová), porazila s přehledem druhou nasazenou Sabinu Machalovou (TK Zlín) 6:2, 6:2. Finále čtyřhry mužů vyhráli Daniel Vala a Petr Vodák, kteří porazili Davida Šimůnka s Antonínem Štěpánkem 6:7(2), 6:1, 1:0(8). Finále čtyřhry žen se také nehrálo, Klára Hájková a Aneta Laboutková zvítězily bez boje, Tereza Polanská a Lucie Procházková zápas skrečovaly kvůli zranění prvně jmenované.

Ukončení soutěží smíšených družstev v roce 2017

10. 07. 2017

Sobotní odpoledne dne 24.června proběhlo v areálu TCDK ukončení soutěží družstev ve všech kategoriích.

Začátek zahájil předseda TCDK Michal Vágner, který přítomné pěkně přivítal, řekl pár slov a především lehce zhodnotil vyplnění a zároveň naplnění cílů. Pochválil přítomné kapitány družstev a hráče, pro jejich obětavou práci a hlavně jejich volný čas, který tomu věnovali.

Eva Žižková představila nový koncept klubového oblečení, které bude možno zakoupit v roce 2017 od firem PRINCE a HEAD. Cílem ukončení bylo, aby se sešli především kapitáni družstev. Zde se mohli řešit všechny možné připomínky, pocity, nespokojenosti, pochvaly a podělit se o zkušenosti. Bohužel však k této schůzce ani nedošlo a to pro nízký počet zúčastněných, což bylo velké zklamání. Cílem takovýchto setkání je posilovat týmového ducha všech hráčů a zažít i jiné než sportovní zážitky.

Nízká účast nám nic nezkazila na krásném odpoledni, kde si děti užily různé typy obíhaček a dospělí si poseděli až večera. Dostatek jídla a pití pro všechny zajistil klub.

Celé odpoledne se klubem se linula veselá nálada a pohoda a tak to má být!