TC Dvůr Králové n. L. Logo tenisového klubu

Aktuality - stránka 47

Východočeské tenisové přebory

29. 06. 2015

Velké úspěchy dvorských hráčů na východočeských tenisových přeborech:

Během května a června se uskutečnily tenisové přebory všech věkových kategorií. Tyto přebory jsou pro hráče velmi prestižní a podle umístění se pak postupuje na Mistrovství České republiky.

V kategorii minitenis máme „malou“ velkou vítězku Barboru Bartošovou, která obhájila své vítězství v zimní sezóně.  Bára Výprachtická reprezentovala náš oddíl ve věkové kategorii mladších žákyň a vybojovala krásné třetí místo. V kategorii starších žákyň bojovala Markéta Holmanová o postup na MČR a o nominaci do dětské olympiády. Markéta nezklamala a svou výhrou si zajistila postup na obě tyto akce. Mezi staršími žáky uspěl Břetislav Lukáš, který spolu se svým spoluhráčem, vybojoval třetí místo ve čtyřhře. Dále se velmi dobře vedlo dvojici starší žáků Tadeáš Paťava a Štěpán Jansa, kteří skončili také na třetím místě ve čtyřhře. V dorostenecké kategorii obsadil Matouš Vágner pěkné třetí místo ve čtyřhře. Tereza a Nikola Baumovy vyhrály druhé místo ve čtyřhře v dospělé věkové kategorii. Musíme zde zmínit i úspěchy našich hostujících hráčů. Gabriela Knutson vyhrála první místo v dorostenecké kategorii za jihomoravský kraj a nominovala se na MČR a Laura Benešová postupuje na MČR na základě umístění v celostátním tenisovém žebříčku a také byla nominována na dětskou letní olympiádu.

Celkem se východočeských přeborů zúčastnilo 30 hráčů z našeho oddílu. Všem děkujeme za vzornou reprezentaci našeho klubu a všem přejeme hodně dalších tenisových úspěchů.

TCDK
Pozvánka na ukončení mistráků

26. 06. 2015

Vážení rodiče, milé děti a všichni tenisoví přátelé,

 

Rádi bychom Vás tímto pozvali na zakončení 1. části letní tenisové sezóny, která se z převážné části nesla v duchu soutěží smíšených družstev.

Prosím přijměte tedy naše pozvání již na tuto sobotu 27.6.2015 od 15,30 hodin do areálu tenisového klubu, kde na Vás čeká odpoledne plné zábavy a malé občerstvení jako poděkování za Vaší účast v soutěžích. Pro děti je připraven turnaj ve fotbálku, obíhačka, florbal a spousta jiné zábavy. Rodiče se samozřejmě mohou zapojit a „zablbnout“ si s dětmi.

Prosíme maminky, aby se zapojily do příprav sobotního odpoledne a něco malého na stůl připravily a donesly.

 

Těšíme se na Vás a zároveň nám dovolte popřát dětem mnoho a mnoho tenisových úspěchů v dalších „turnajové“ části sezóny a rodičům pevné nervy.

  

SKUPINA SPORT
Zahájení letní tenisové sezóny 2015

25. 06. 2015

Dobové kostýmy

Dne 25. dubna 2015 se na dvorcích našeho tenisového klubu uskutečnil již druhý ročník tenisového turnaje párů v dobových kostýmech. Oproti loňskému roku nám počasí přálo, přesto se turnaje zúčastnilo pouze osm párů z našeho klubu a zavítal mezi nás i jeden pár z Trutnova (Eva a Richard Ferklovi).

Systém turnaje byl jednoduchý „každý s každým“. Do závěrečných bojů o putovní pohár TCDK postoupili obhájci titulu z loňského roku – Petra Baumová, Honza Všetečka, kteří nastoupili proti velmi silnému páru – Radko Hrma, Míra Smejkal. Zápas byl velmi napínavý, přesto však obhájci nestačili na vynikající hru Radka a Míry. O 3. –  4. místo se podělily páry: Pavla Říhová, Jirka Hlavatý a Michal Vágner, Marek Říha.

Sportovní odpoledne jsme zakončili posezením na terase našeho klubu, a ti odvážní pak pokračovali na koncert legendární skupiny KATAPULT, která na Zálabí slavila 40 let od svého založení.

Na závěr lze říct, že druhý ročník letního turnaje byl velmi zábavný, plný legrace i sportovních zážitků. Již nyní se těšíme na třetí ročník a pevně věříme v hojnější účast našich členů. Příští turnaj párů v dobových kostýmech se uskuteční poslední sobotu v dubnu roku 2016.
Klubový zpravodaj červen 2015

25. 06. 2015

Vážení členové, přinášíme Vám další klubový zpravodaj. Ke stažení je dostupný z následujícího odkazu ZDE.
Novinky v areálu Tramvaj

24. 06. 2015

Všichni Dvoráci jistě znají sportovní areál Tramvaj. Nachází se zde tenisový kurt, volejbalový kurt, kurt na plážový volejbal a asfaltová plocha na nohejbal. O sportoviště se již dlouhodobě stará rodina Kňourkových, zároveň tam provozují občerstvení.

Novinkou je, že areál byl v dubnu začleněn pod tenisový klub. Fakticky to znamená, že tenisový klub vloží finanční prostředky do údržby a zkrášlení areálu a upřesní systém a pravidla pro používání sportovišť.

Jednoznačným cílem je sportovní areál Tramvaj nejen zachovat, ale i do budoucna dále rošiřovat. V žádném případě není v našem zájmu na areálu vydělávat. Zbylé prostředky po uhrazení všech nákladů, budou vráceny zpět do areálu v podobě dalších investic. Hlavním hendikepem pro kvalitu antukových kurtů je nedostatek vody. Proto uvažujeme o vybudování studny. Správa areálu zůstává v rukou pana Kňourka.

Poplatek za pronájem kurtu byl pro každé sportoviště stanoven na 100 korun za hodinu. Nabízíme možnost zakoupení pernamentky, kde sazba je samozřejmě mnohem výhodnější. Členové tenisového klubu se zaplacenými hracími poplatky mohou tenisový kurt využívat zdarma a volejbalové kurty s 50% slevou (platí při obsazení kurtu alespoň polovinou členů se zaplacenámi hracími poplatky, tzn. 2 členové pro plážový volejbal, 6 členů pro klasický volejbal).

Více informací o sportovním areálu Tramvaj se dozvíte na našich internetových stránkách www.tcdvurkralove.cz.

Věříme, že bude tento areál i nadále širokou veřejností hojně využíván.

Mgr. Michal Vágner
Zahájení klubových večerů

24. 06. 2015

První klubový večer v roce 2015 se konal 15. 5. v 17 hodin a zúčastnilo se ho jedenáct mužů a dvě ženy, kteří se nemohli dočkat, až si poměří síly ve čtyřhrách.

Hráči museli být trošičku trpělivější, než byli zvyklí, protože organizující borec a předseda M. Vágner do organizačního dění zasvěcoval Veroniku Vágnerovou, aby mohla někdy zastoupit, když předseda nebude moci. Ale vše proběhlo bez menšího zaváhání a mohlo se začít.

Klubový večer

Dvojice pro čtyřhru se určily losováním hráčů ze dvou skupin a mohly se začít hrát dvacetiminutové zápasy. Lichý hráč zatím absolvoval čtvrthodinový trénink s trenérkou Veronikou Vágnerovou, při kterém se mohl zaměřit na zjištění svých nedostatků. Využili toho Jarda, Honza a Martin.

Po sehrání čtyřher byly výsledky každému hráči sečteny a podle získaných bodů byly nasazeny páry do zápasů o 1. až 6. místo. Hráč s nejnižším počtem bodů se již bojů neúčastnil, a tak si z pilnosti tréninkově dal koš servisů.

V zápase o 5. místo porazili Jáchym Petera a Jirka Holan v tie-breaku dvojici Míra Smejkal-a Jirka Vágner.

Jan Všetečka ml. a Vláďa Čapek získali třetí místo vítězstvím nad Janem Všetečkou st. a Jiřím Kotmelem.

O vítězství sehrály boj dvojice Martin Mádle - Ilona Knutsonová a Eva Pavlíková - Jarda Elsner, kde výsledkem sice jednoznačným, ale ve skutečnosti opět po velikém boji, vyhrála dvojice Pavlíková - Elsner.

Vyhlášení výsledků proběhlo pod pergolou, kde Veronika oznámila výsledky a všechny za výkony pochválila.

Hráči klubový večer zakončili společnou večeří, kterou pro ně připravila Šárka, a při níž poseděli a povídali si a zpříjemnili si tak ještě trochu chladnější květnový večer.

Trenérka Veronika Vágnerová
Mimořádná členská schůze 20.5. 2015

20. 05. 2015

Důvodem svolání členské schůze byly změny legislativy týkající se spolků, klubů, občanských sdružení apod. Ty se totiž musely promítnout do názvu i do stanov.

Na schůzi nejprve předseda Michal Vágner probral nezbytné formality, jako schválení programu, určení zapisovatele apod. Poté informoval přítomné o změnách, novinkách a výhodách, které výbor spolku v poslední době zajistil. Zdůraznil zejména zavedení rezervačního systému pro hraní v hale, péči o závodní hráče, spolupráci s prodejci sportovních potřeb a zajištění slev pro členy klubu a instalaci umělohmotných lajn.

Hlavním bodem byla změně stanov a názvu. Nové (aktualizované) znění stanov dostali členové předem, aby se s nimi mohli seznámit. Dotazů k vysvětlení tak moc nebylo, více se diskutovalo o názvu spolku. Přítomní po diskuzi hlasováním rozhodli o přijetí stanov, resp. o nahrazení původního znění stanov zněním novým a o názvu spolku, který nyní je TC Dvůr Králové, z. s.

Členská schůze poté ještě potvrdila ve funkcích na následující čtyři roky stávající členy výboru a členy revizní komise.

Škoda, že účast na chůzi, byť stačila k tomu, aby schůze byla po celou dobu usnášení schopná, byla malá, a nesvědčí tak o snaze členů více se zapojit do činnosti spolku.