TC Dvůr Králové n. L. Logo tenisového klubu

Aktuality - stránka 44

SOBOTA 30.05.2020!!

31. 05. 2020

Celkem 22 neregistrovaných hráčů a tenisových nadšenců vydrželo s 5 trenéry celodenní tréninkový dril, kdy během cca půlhodinových lekcích jim bylo předvedeno co nejvíce cvičení z tréninku a zápasových situací.

Myslím, že mohu říci za nás všech 5 trenérů pár vět:

"Byli jste boží a fakt Vám všem, jak jste se snažili a byli soustředění. Respekt, že jste to vydrželi. I nás už večer bolely nohy. Pokud budete mít zájem, najdeme termín a RÁDI ZOPAKUJEME!!"
TENISOVÝ KEMP PRO NEREGISTROVANÉ

19. 05. 2020

Vážení členové,

náš klub pro Vás připravil další novinku v podobě jednodenního tenisového kempu pro neregistrované hráče, který se bude konat v sobotu 30.5.2020.

V rámci kempu si např. zlepšíte techniku základních úderů, postavení při servisu a returnu, poradíme Vám s taktikou při dvouhře i čtyřhře. Nebude chybět ani trochu teorie.

Kemp bude zakončen deblovým turnajem a večerním posezením, stravování zajištěno.

V příloze najdete pozvánku a obecné informace k této akci. Můžete také využít dárkového poukazu (po domluvě k vyzvednutí u Romana Nápravníka, tel.: 604 555 064) a věnovat někomu blízkému zajímavý zážitek.

Těšíme se na pozitivní ohlas a hojnou účast.

Přihlášky do neděle 24.5. na adrese vybor@tcdvurkralove.cz.

 
ROZHOVOR S PATRIKEM MALÝM!!

17. 05. 2020

"Ahoj Patriku, téměř po 4 letech působení jako trenér v tenisové škole Radka Hrmy v TCDK jsi se rozhodl udělat jeden z velkých životních kroků a chystáš se přestěhovat do Hradce Králové a zahájit sólovou trenérskou kariéru. Rád bych Ti položil pár otázek.

1)Dokážeš si vzpomenout na své první tenisové krůčky v TCDK a jak vzpomínáš na soutěže družstev a kamarády z dětství, které jsi v našem klubu potkal?

Ahoj Romane, děkuji za pozvání na tento rozhovor. Moje první tenisové krůčky byly díky bratrovi, který už v té době tenis hrál. Jako velmi malý jsem si pinkal sám na zdi, postupem času mě trénovala maminka s dědou. Když jsem dorostl do první žákovské kategorie převzal si mě trenér Radko Hrma. Na soutěže v TCDK vzpomínám moc rád, byli jsme skvělá parta. (Honza Rajs, Matouš Vágner, Dan Truhlář a později Honza Blažek, sestry Baumovi a Káťa Výprachtická).

2) Kdo byl Tvým trenérem v našem klubu? Předával Ti někdo ze starších zkušenosti?

Prvním trenérem byl Radko Hrma a dalšími trenéra byl Jaroslav Vratislav a Roman Nápravník. Každý z nich mi předal něco jiného, z kterého čerpám do dnes.

3) Jak Tě napadlo stát se trenérem v TCDK a v tenisové škole Radka Hrmy? Jak se Ti s ním spolupracovalo a můžeš v krátkosti popsat zkušenosti, které jsi během 4 let trénování u nás nabyl?

Tenis mě bavil více jak škola a později jsem zjistil, že mé občasné rady spoluhráčům vedly k jejich úspěchům. S Radkem se mi spolupracovalo výborně, jsem rád a velmi vděčný, že mi poskytl tuto šanci. Měl jsem možnost trénovat všechny věkové kategorie. Od Radka jsem naučil, jak vysvětlit techniku úderů a další dovednosti, které jsou potřeba k tenisu. A od Veroniky jsem okoukal práci s malými dětmi. Takže mi to dalo určitě plno zkušeností do další práce.

4) V posledním roce jsi měl možnost jako trenér posoudit projekt "Karty hráče". Zaujalo Tě z ní něco?

Podle mě karta hráče není vůbec špatný nápad a řekl bych, že určité hráče to posunulo dál. Zaujalo mě použití videa, kde se postupně rozeberou údery a přitom se přijde na malé a velké chyby.

5) Vzpomínáš třeba na letní tábory a zážitky s dětmi?

Letní tábory byly super, i když občas velmi náročné, protože uhlídat takové množství dětí není jednoduché.

6) Jsi členem a působíš jako hráč DTJ Hradec Králové. V letošní sezóně se hned v prvním kole ve II.lize utká DTJ proti TCDK. Jak se na tento zápas těšíš a co od něho očekáváš?

Na toto utkání se velmi těším. Je super, že TCDK postoupil do II. ligy, očekávám vyrovnané zápasy, ale jako hráč DTJ budu usilovat o vítězství svého týmu. Je to vše jen sport, tak doufám, že zápas proběhne v duchu fair – play, jak mezi hráči tak i diváky.

7) Hned druhý den povedeš jako kapitán (poprvé ve své trenérské kariéře budeš kapitánem družstva TCDK) naše dorostence proti Trutnovu. V případě vítězství se v dalším kole utkáme proti DTJ Hradec Králové. Nebude to pro Tebe složité a nebudeš vnitřně rozpolcen komu vlastně fandit?

Na roli kapitána TCDK se těším, doufám, že svěřenci se budou řídit mými pokyny. V případě, že nastoupíme proti DTJ HK jsem kapitánem týmu TCDK a udělám vše proto, abychom vyhráli a postoupili na republiku.

8) Proč jsi se rozhodl odejít z pozice trenéra v TCDK ke dni 30.6.2020? Byly Ti kladeny ze strany klubu nějaké překážky v trenérské práci? 

Dostal jsem zajímavou nabídku být osobním trenérem, kde načerpám zkušenosti z mezinárodních turnajů. Nemyslím si, že by mi byly kladeny nějaké překážky, ale určitým lidem nebylo příjemné, že jsem hráč DTJ HK a trenér TCDK.

9) Uvidíme Tě letos 13.-14.6. hrát na našich kurtech krajské přebory mužů a poté ke konci července tradiční JUTA CUP? Jak se Ti tento velký turnaj na domácích kurtech hrál a jaký je to pocit hrát před dvorskými fanoušky?

Pokud budu zdráv, tak se rád poperu o nejlepší umístění na krajském přeboru. Jelikož už budu osobní trenér, tak v době JUTA CUPU nevím, jestli budu moc hrát, pokud ano tak si určitě rád zahraji.

Na závěr bych chtěl poděkovat svým rodičům za celoživotní podporu a klubu TCDK za vytvořené podmínky jako hráči a trenérovi.

Závěrem našeho rozhovoru Ti chci popřát do Tvé další "trenérské štace" hodně zdraví, bez kterého se nic neobejde, ani práce trenéra. Dále dobrý pocit z hráčů, které povedeš a ať máš s nimi hodně krásných a nezapomenutelných zážitků. Díky, že jsi jako jeden z nejlepších hráčů TCDK posledních let předával své zkušenosti našim mladým hráčům a věřím, že Tvé vazby na náš klub budou i v budoucnu nějakým způsobem pokračovat." 

rozhovor: Roman Nápravník + Patrik Malý

 
ROZPIS SOUTĚŽÍ DRUŽSTEV 2020!!

13. 05. 2020

Dnes byly vylosovány a zveřejněny soutěže družstev letošní zkrácené sezony.

O prvním hracím víkendu 6.-7.6.2020 tedy v sobotu 6.6. doma budete moci fandit našim dospělým "C" a babytenistům, v neděli 7.6. uvidíme doma celkem 4 družstva, dorost A+B a mladší žactvo A+B, ostatní družstva hrají na hřištích soupeřů.

Kde budou hrát naše družstva o víkendech 20.-21.6. a 27.-28.6.2020 se rozhodne až podle výsledků prvního kola!!

Věříme, že naše hráče přijdete povzbudit v hojném počtu a společně je dotáhneme k vítězství TCDK.

Těším se moc, až všechny naše hráče uvidíme bojovat v ostrých zápasech v barvách Dvora Králové.

Roman Nápravník

 

 
10% SLEVA NA VÝROBKY STIHL!!

04. 05. 2020

Pokud máte zaplaceny letní členské a hrací poplatky nebo jste rodič hráče TCDK máme pro Vás připravenou 10% slevu na jednorázový nákup výrobků STIHL u nového partnera našeho klubu v prodejně Zdeněk Valtera - Dvůr Králové nad Labem!!

V případě zájmu si kupón můžete vyzvednout na tenise u Romana Nápravníka.
SOUTĚŽE DRUŽSTEV 2020- SYSTÉM SOUTĚŽÍ!!

29. 04. 2020

Soutěže smíšených družstev řízené VČOTS se budou hrát v červnu 2020 zkrácenou formou na tři kola – vyřazovacím způsobem o všechna umístění.

Přesný termín zahájení soutěží bude upřesněn
nejpozději do 15. května (sobota 6. nebo sobota 13. června dospělí, starší žactvo a babytenis, následné neděle dorost, mladší žactvo).

DOSPĚLÍ začátek utkání v 9:00:

Divize: vítěz postupuje do 2. ligy, sestupují družstva na 8. (7. popř. 6. místě dle výsledků 2. ligy `C`).

Přebor: vítěz postupuje do Divize, bez sestupu

Soutěž 1. třída (týká se našeho C družstva dospělí): bez postupu, bez sestupu

Soutěž 2. třída: bez postupu, bez sestupu

DOROST, STARŠÍ A MLADŠÍ ŽACTVO začátek utkání v 9:00

Pohár prezidenta ČTS (týká se našich A družstev):
vítěz postupuje na MČR družstev, sestupují družstva na 8. a 7. místě do přeboru

Přebor (týká se B družstva dorostu a B mladších žáků):
vítěz postupuje do Poháru prezidenta ČTS, bez sestupu

Soutěž 1. třída (týká se našeho B družstva starších žáků):
bez postupu, bez sestupu

BABYTENIS začátek utkání v 15:00
Přebor (týká se našeho A družstva): finalisté postupují do oblastního finále, které se bude konat 29.8.2020, bez sestupu

Ostatní soutěže se pro rok 2020 RUŠÍ!!!

MINITENIS
Soutěž družstev se pro rok 2020 RUŠÍ!!!

Bohužel některá družstva si letos nezahrají, ale alespoň už víme, že téměř většina našich závodních hráčů si letos mistráky (i když ve zkrácené formě) ZAHRAJE!!

Takže za cca měsíc začnou OSTRÉ ZÁPASY.....
DRUŽSTVA 2020!!

24. 04. 2020

Dnes podvečer byl proveden los soutěží družstev v letošní koronavirové sezóně.

ČTS řídí 2.ligu + divizi dospělých a nejvyšší oblastní soutěže kategorií mladší + starší žactvo a dorost.

O osudu, možnosti a formě zahrát si letos mistráky pro naše další družstva mládežnických kategorií, babytenisu a minitenisu rozhodne v nejbližších dnech východočeský oblastní tenisový svaz.

Známe už tedy soupeře pro naše:

"A" DOSPĚLÍ 2.LIGA: venku na DTJ HRADEC KRÁLOVÉ "B"

"B" DOSPĚLÍ DIVIZE: venku v Chrudimi

"A" DOROST: doma s Trutnovem

"A" STARŠÍ ŽÁCI: venku na DTJ HRADEC KRÁLOVÉ "A"

"A" MLADŠÍ ŽÁCI: doma s EDEN HRADEC KRÁLOVÉ

Jak vidíte, můžeme se prozatím těšit na pouze 2 domácí zápasy.

Hrací systém je velmi ostrý. Každé družstvo letos odehraje pouze 3 zápasy. Výhra v prvním zápase znamená udržení soutěže a nejhůře celkové 4. místo v tabulce, prohra znamená boj o udržení. Dvě výhry za sebou znamenají možnost bojovat o postup do vyšší soutěže nebo na MČR družstev, dvě prohry v řadě v prvních dvou zápasech znamenají sestup.....

TERMÍNY ZÁPASŮ budou ještě upřesněny, prozatím je díky situaci nevíme!!

Tak trénujme, TCDK