TC Dvůr Králové n. L. Logo tenisového klubu

Aktuality - stránka 68

Výlet na mezinárodní turnaj žen

04. 05. 2016

Ve čtvrtek 28. dubna vyrazili závodní hráči našeho klubu (kategorie mladší žactvo – dorost) na mezinárodní turnaj žen, který se konal na kurtech TK Sparta Praha.

Na tomto turnaji hrála celá řada našich i zahraničních tenistek. K prvnímu zápasu nastoupila Karolína Plíšková, která po 45 minutách hry jednoznačně porazila italskou tenistku Camillu   Giorgi.  Ve druhém utkání porazila Lucie Šafářová tenistku S. Hsieh, ale po velkém boji. Třetí zápas byl nejlepší.  I když Bára Strýcová po 3 hodinách podlehla čtvrté nasazené tenisce z Austrálie - S. Stosurové, byl to boj o každý míč. Škoda.  Hra byla napínavá, protože všechny tenistky hrály moc dobře.  Teplota na teploměru ukazovala pouhých 10 stupňů, ale nám to nevadilo. Sluníčko skoro celý den pěkně svítilo. Jen na chvilku se zatáhlo, ale dešťové kapky nás neodradili od sledování krásného tenisu. Potkali jsme tu i několik známých hereckých osobností, jako je např. Jan Kraus, jeho syn David Kraus a Petr Rychlý. Byl to pro nás velký zážitek.

Na zpáteční cestě jsme se zastavili u MC Donalda, kde nám všem moc chutnalo. Jako vždy!

Tady nás pověřily Petra a Petra napsáním krátkého článku o našem výletě. Cestou zpátky byla v autobuse velká sranda. Když jsme se už za tmy vrátili na naše kurty, čekali na nás rodiče a my se loučili. Tento výlet jsme si VŠICHNI moc užili a chtěli bychom ho v příštím roce zopakovat.

 

Markéta a Pavlína Žižkovy

Eliška Jansová, Terezka Hřebačková
Tenisové výsledky za měsíc březen 2016

07. 04. 2016

Vážení čtenáři, tenisové výsledky z měsíce března si můžete prohlédnout na následujícím odkaze ZDE.
Klubové oblečení 2016

04. 04. 2016

Vážení členové,

jak jsme již avizovali na členské schůzi, připravili jsme pro Vás ve spolupráci s firmou Lionsport nabídku na klubové oblečení Adidas. Nabídka je určena hlavně pro rekreační hráče, využít ji může však každý člen.

Firma Lionsport nám poskytla speciální nabídku, navíc na každou část oblečení klub přispívá částkou až 150,- Kč. Uvedené ceny jsou již včetně příspěvku klubu.

Vzhledem k tomu, že trička budou opatřena logem klubu, není možné vrácení ani pozdější výměna zboží z důvodu špatné velikosti. Projděte si velikostní tabulky, které jsou uvedeny zde http://www.lionsport.cz/velikosti/obleceni/. Děkujeme za pochopení.
Máme u sebe vzorky oblečení v různých velikostech. Člen výboru Vám může na požádání oblečení ukázat nebo nechat odzkoušet.

Nabízené oblečení si můžete prohlédnout ZDE. Objednávkový formulář je dostupný na následujícím odkaze ZDE.

Věříme, že Vás nabídka zaujme a využijete ji. Je to jeden z dalších způsobů podpory členů ze strany klubu.

Výbor TC
Tenisové výsledky za měsíc únor 2016

23. 03. 2016

Vážení čtenáři, tenisové výsledky za měsíc únor si můžete prohlédnout na následujícím odkaze ZDE.
Tenisové výsledky za měsíc leden 2016

14. 03. 2016

Vážení členové, tenisové výsledky za měsíc leden roku 2016 si můžete prohlédnout na následujícím odkaze ZDE.
Turnaj starších žáků

08. 03. 2016

Předposlední únorový víkend byl náš oddíl pořadatelem turnaje starších žáků. Již od počátku přihlašovacího období bylo jasné, že se ho nezúčastní velký počet hráčů vzhledem k termínové kolizi s A turnajem na Spartě a turnajem v Hradci Králové, kdy někteří výkonnostně nejlepší dvorští hráči dali pochopitelně přednost turnaji na Spartě a ostatní hráči z kraje hráli v Hradci.  V posledních dnech před turnajem to bylo dokonce na hraně se zrušením turnaje, kdy se pro nemoc odhlásili někteří cizí hráči. Turnaj se nakonec uskutečnil díky nastoupení našich 3 mladších žáků Erika Motala, Honzíka Všetečky a Dominika Rydvala. I když se jim nepodařilo proti starším hráčům vyhrát zápas, věříme, že nabité zápasové zkušenosti dále zúročí ve své věkové kategorii ve zbytku sezóny stejně jako starší žák Jakub Smejkal.

Singlu se nakonec účastnilo celkem 9 hráčů. Vítězem se stal Adam Nápravník, který ve finále porazil Mikuláše Holuba 6:3 7:5. Mikuláš v semifinále přehrál v nejvyrovnanějším zápase turnaje po velké bitvě Tádu Paťavu 5:7, 7:5 a 6:4.

Vítězem čtyřhry, do které nastoupili pouze 4 dvojice, se stali první nasazení Adam Nápravník a Mikuláš Holub, kteří ve finále přehráli Tádu Paťavu a Tomáše Křelinu z Vrchlábí 6:4 a 6:1.

Pro pořadatele bylo velkým zklamáním nenastoupení některých našich starších žáků k domácímu turnaji. Je opravdu na zvážení, zda má cenu dále domácí turnaje pořádat a věnovat tomu tolik času a energie i při trénincích, kdy v nich nabité zkušenosti se mají prodat právě při turnajích. Kde a kdy jindy je chtějí hrát, když ne na domácích kurtech? Dále doufáme, že turnaj dorostu v termínu 5.-6.3.2016 bude mít větší dvorskou účast.

Fotografie pořízené v průběhu toho turnaji si můžete prohlédnout v naší galerii ZDE

Skupina sport
Kondiční soustředění závodních hráčů

08. 03. 2016

Pozvánka na kondiční cvičení