TC Dvůr Králové n. L. Logo tenisového klubu

Aktuality - stránka 3

Další týden za námi a jak se dařilo??

29. 08. 2019

Náročný předposlední týden prázdnin končí... Spousta hráčů se rozjela na turnaje, proběhl tenisový tábor, uspořádali jsme víkendový turnaj starších žáků a žákyň, začala demontáž povrchu v hale, připravuje se pokládka nových povrchů....

DOROST:
Štěpán Baum zvítězil v deblu na turnaji ETA16 kat. 1 v Bosenském Sarajevu.
Kuba Filip na ETA14 kat. 3 došel na Spartě mezi posledních 8 v singlu i deblu.


STARŠÍ ŽÁCI:
Na domácím turnaji starších žáků a žákyň kat. C se sešlo rekordních 28 chlapců a 24 dívek, jsme rádi, že nastoupila řada dvorských hráčů a předvedli slibné výkony.
Do pondělního finále dvouhry se dostal Honza Všetečka (finále se hraje zítra od 9 hod.), v deblu se Honza s Dominikem Vágnerem dostali do semi, u dívek se do semifinále singlu dostala Sára Divilová.
Výsledky chlapci: http://cztenis.cz/turnaj/516208/sezona/L19/vysledky
Výsledky dívky: http://cztenis.cz/turnaj/616198/sezona/L19/vysledky

BABYTENIS:
Kačenka Filipová dnes postoupila ze skupiny na Spartě a skončila na 5. místě. Na Spartě i na Štvanici se probojovala do závěrečných Masters turnajů mezi 16 nejlepších, které se odehrají v září. 
Vojta Havlásek dnes po boji skončil na 6 místě v Litomyšli.

MINITENIS:
Terezka Vondráčková - 1. místo v Liberci
Monika Klimešová - 1. místo v Litomyšli a dnes 2. místo ve Dvoře
Oliver Vala - 1. místo ve Dvoře
Karel Krejčí - 6. místo ve Dvoře

VŠEM DÍKY A GRATULUJEME!!

100% jsem na někoho zapomněl, nejde to každodenně sledovat bez chyby.

Takže prosím všechny dvorské rodiče, aby mi případně úspěchy svých dětí a našich hráčů posílali nejlépe v neděli podvečer včetně fotek mailem na sport.tcdk@gmail.com

Díky moc a ať se daří v posledním prázdninovém týdnu aspoň tak, jako v tomto.... mimo turnajů jednotlivců bude pro nás důležitá sobota 31.8. - naše BABY družstvo vyráží bojovat na TK Perštýn Pardubice o postup na MČR - HODNĚ ŠTĚSTÍ VŠEM.
Klubový "kvízový" večer 23. 8. 2019

11. 08. 2019

TERMÍN: PÁTEK 23. 8. 2019 OD 17:00 HODIN
PROGRAM: 17:00 - 19:30 Tenisové čtyřhry
19:30 Společná večeře
20:00 Kvízový večer
ÚČAST: Rekreační hráči od 18 let
PŘIHLÁŠKY: Do středy 21. 8. na formuláři v klubovně nebo sport.tcdk@gmail.com
VKLAD: 200,- Kč (turnaj + kvízový večer)
150,- Kč (turnaj), 50,- Kč (kvízový večer)
TCDK v týdnu od 5.8.2019

10. 08. 2019

Fotografie
Fotografie

Dan Pátý v polském Koszalinu bojoval na turnaji ITF o dosažení nejvyšší mety v podobě postupu na žebříček ATP mužů. V singlu prošel 2 kola kvalifikací, v hlavní soutěži podlehl prvnímu nasazenému hráči Nedelkovi z Ruska (cca 300. hráč světa) 3:6, 4:6, v deblu v hlavní soutěži prošel se svým parťákem Danielem Vrbou mezi 8 nejlepších, ale ve čtvrtfinále museli skrečovat za stavu 6:3 a 0:1 opět proti prvnímu nasazenému páru pro zranění. Jak v singlu, tak v deblu stačilo Danovi vyhrát o jeden zápas navíc, aby se v pondělním vydaní žebříčku ATP na něm objevil. 
O tuto šanci odjíždí v neděli bojovat znovu, tentokrát na turnaj ITF do Maďarska.

Adam Nápravník vyhrál turnaj kategorie dorostu v Jičíně v singlu a společně s Mikulášem Holubem i čtyřhru, Mik se v singlu dostal do semifinále, kde podlehl Adamovi.
Výsledky turnaje zde: http://cztenis.cz/turnaj/316103/sezona/L19/vysledky

Markéta Holmanová na stejném turnaji dívek dosáhla na semifinále v singlu + deblu, Emma a Anna Roháčovi na semi v deblu.
Výsledky turnaje zde:
http://cztenis.cz/turnaj/416097/sezona/L19/vysledky

V úterý a středu jsme pořádali turnaj mladších žáků a žákyň.
Z našich hráčů nastoupili Dominik Vágner, Honza Motal, Olíšek Paťava a Karel Mynář. Z dívek Tereza Bäumeltová, Tereza Šulcová a Žaneta Valová. 
Dominik s Honzou se dostali do semifinále v singlu, Honzík vyhrál čtyřhru proti Dominikovi ve finále.
Výsledky chlapci: http://cztenis.cz/turnaj/716174/sezona/L19/vysledky
Výsledky dívky: http://cztenis.cz/turnaj/816166/sezona/L19/vysledky

Břéťa Lukáš v sobotu nastoupí na MČR dorostu Pardubické juniorce ve čtyřhře, Kuba Filip bude od úterý bojovat na MČR starších žáků v Jablonci.

Díky za reprezentaci TCDK a držíme palce na dalších turnajích všem našim hráčům.
Dan Pátý vítězem deblu na JUTA CUP 2019

31. 07. 2019

Dnes skončil 19-tý ročník turnaje dospělích kategorie "A", náš nejlepší hráč Daniel Pátý získal titul v deblu společně s Danielem Vrbu z TK Přerova, čímž dosáhl skvělého úspěchu.

Bohužel prudký déšť v pondělním odpoledni mu sebral naději na titul i v singlu, jelikož jeho zápas přerušil za dobře rozehraného stavu 4:1. Po pauze, kdy kurt byl mokrý a  za obrovského vlhka všechny podmínky vyhovovali více jeho soupeři Vojtovi Vlkovskému a tak po bitvě podlehl 4:6 a 4:6. 
I tak je to jeho zatím největší životní úspěch a je nejúspěšnějším hráčem v kombinaci singl + debl celého turnaje.

 

Přehled vítězů turnaje JUTA CUP 2019:
Muži singl - Barnat Jiří - 1 ČLTK Praha
Muži debl - Daniel Pátý (TCDK) + Daniel Vrba (TK Přerov)
Ženy singl - Jana Jablonovská (DTJ Hradec)
Ženy debl - Jana Jablonovská + Tereza Polanská (TK Plzeň)

Tímto DĚKUJEME všem, kdo se podíleli na přípravě a hladkém průběhu turnaje včetně našich dorostenců z pracovní čety na kurtech.

Celkem bylo za 5 dní včetně páteční kvalifikace nasazeno 153 zápasů, odehráno celkem 326 setů a skrečovány byly pouze 3 celé zápasy, což je velmi malé číslo v porovnání s ostatními velkými turnaji po celé ČR.

Díky taky všem divákům, jenž do areálu dorazili a fandili komukoliv.

Za 361 dní je tu 20-tý ročník a již teď se na něj těšíme...

Na první fotce Dan Pátý se spoluhráčem v deblu Danielem Vrbou, na druhé společně s finalistou Vojtou Vlkovským, vpravo vítěz singlu JIří Barnát

Fotografie z turnaje Fotografie z turnaje.
Kalendář akcí na srpen 2019

29. 07. 2019

Turnaj Juta Cup zítra končí a již nyní Vás chceme pozvat na akce, které budeme pořádat v příštím měsíci.

6.-8.8. 2019 Turnaj mladších žáků a žákyň

17.-18.8.2019 Amatérský turnaj TCDK CUP 2019

  • sobota singly
  • neděle debly

18.-23.8.2019 Tenisový tábor

  • Radko Hrma (těšíme se na účast cca 40 dětí, pořádně si to užijeme)

23.8.2019 Turnaj čtyřher neregistrovaných + kvízový večer

24.-26.8.2019 Turnaj staršího žactva kategorie C

25.8.2019 Turnaj minitenisu

31.8.2019 Turnaj babytenisu

 

Tímto Vás chci poprosit, aby dvorští hráči v maximální možné míře využili možnosti startovat na domácích turnajích, jelikož je pořádáme především pro ně.....

 

SKUPINA SPORT - Roman Nápravník
Aktualně 29. 7.

29. 07. 2019

DAN PÁTÝ mezi 8 v singlu a v semi v deblu!!
Náš aktuálně nejlepší hráč klubu se probojoval do závěrečných kol turnaje JUTA CUP a v pondělí ráno v 9 nastupuje k dalšímu zápasu - čtvrtfinále singlu a tak naděje, že další domácí turnaj zůstane v držení našeho hráče trvá.

Pondělní program:
9 hod. čtvrtfinále singl muži + ženy
po pauze semifinále singl muži + ženy
odpoledne semifinále debl muži + ženy

Ostatní naši hráči poznali sílu dospělého tenisu, jelikož jejich soupeři většinou hrají 1. nebo 2. ligu a tak jsme žádného úspěchu nezaznamenali. Pro naše mladé hráče byl však každý odehraný zápas skvělou přípravou do dalších turnajů...
Příměstský kemp 2019

23. 07. 2019

Fotografie

Druhý prázdninový týden proběhl v prostorách TCDK v duchu již 3. ročníku letního příměstského kempu. Kempu se zúčastnilo 38 malých i velkých tenisových dětiček, některé se účastnily právě již i potřetí.

Počasí kempu přálo, proto se trenéři mohli naplno věnovat dětičkám hlavně po tenisové stránce, výhodou bylo dobré rozložení dětí do skupinek, které k sobě byly nejenom věkově, ale i herně, protože kempu se účastnily děti hrající tenis závodně, ale i ti kteří se s tenisem jen tak trochu seznamovaly, malé, menší, velké a větší.

Děti neustále soutěžily, zlepšovaly se po kondiční stránce, a hlavně díky tenisovému klubu TCDK měly možnost používat pomůcky, bylo k dispozici dostatečné množství kurtů, a proto mohly hrát děti nejen v tréninkovém rozpise, ale i v období svého osobního volna, prostě tenisu není nikdy dost!!! A aby toho nebylo málo, tak dobrovolně využívaly tréninkové zdi a sdělovaly s nadšením, že už se zlepšily, prostě děti se tenisu nemohly nabažit, a to ještě k tomu všemu stíhaly hrát neskutečnou OBÍHAČKU!!!!

V letošním ročníku všechny nakrmil nový mistr kantýnský Karel, a děti si pochutnávaly na dobrém kvalitním jídle, a skoro všichni si sním potykaly, což je důkaz dobrého kamarádského přístupu.

V průběhu celého týdne se o děti starali, dodávali  odvahy, předávali tenisové zkušenosti ve formě tréninku,  pofoukali bolístku, pomohli ukonejšit když bylo smutno, vyzkoušeli z tenisových znalostí, snažili se hlavně, aby se líbilo a rádi vzpomínaly na kemp v dobrém -  trenérka Veronika, Matouš, Viktorie, Laura a naše jedinečná Dáša.

Celý kemp je zdokumentován díky Viktorce facebookových stránkach TCDK, která měla neskutečnou trpělivost si milionkrát vytáhnout mobil a zase ho uklidit, aby zaznamenala dětské úsměvy, práci a tak nějak všeobecně.

Jako bonus dostaly děti tréninková trička, občas nějaký bonbónek, ale jen za odměnu, snad rodiče kvůli zoubkům prominou.

 

Děkujeme rodičům kteří nám dali důvěru a děti nám na tenisový kemp 2019 svěřili.

 

S tenisovým pozdravem

Trenérka Veronika a celý výše zmíněný tým