TC Dvůr Králové n. L. Logo tenisového klubu

Aktuality - stránka 64

Double Cup JUTA 2016

23. 09. 2016

Pátek 2.9.2016 odpoledne patřil v Jutě příznivcům tenisu. Díky podpoře majitele a.s. se mohl v pěkném prostředí areálu místního tenisového klubu TC Dvůr Králové n.L. uskutečnit tenisový turnaj čtyřher. Byl určen především pro zaměstnance Juta a.s. a také pro její obchodní partnery a to bez rozdílu tenisových kvalit. Převažovali tak amatérští tenisté, avšak s velkým zápalem pro hru.

Turnaje se zúčastnilo celkem 16 dvojic a to ze závodů 01,02,03,04, 15 a GŘ a dále také někteří obchodní partneři.

Smyslem turnaje bylo si především co nejvíce zahrát. Proto byly vrchním rozhodčím turnaje Michalem Vágnerem nalosovány nejprve 4-členné základní skupiny, kde se střetly všechny páry mezi sebou. První dva postoupily do finálové vyřazovací části, ostatní do soutěže útěchy.

Celkovým vítězem se stala dvojice Martin Lelka st. – Martin Lelka ml. (HZS Trutnov). Druhým finalistou a nekorunovaným králem Juty se stala dvojice reprezentující GŘ : Hana Vágnerová a Jan Motal.

V boji o bronzový stupínek zvítězili reprezentanti závodu 03 Jiří Bednář a Petr Šulc. Soutěž útěchy byla kořistí jaroměřského závodu (04) a to zásluhou dvojice Jiří Kábrt a Pavel Kašpárek.

Další pořadí :

 • 4.místo : Dufek – Krejcar (01)
 • 5.místo : Formánek – Špůr (03/spedice Špůr)
 • 6.místo : Brdička – Hlavatý ml. (GŘ)
 • 7.místo : Farský – Truhlář (GŘ / 01)
 • 8.místo : Kriegler – Langpaul (03)
 • 9.místo (vítěz útěchy) : Kábrt – Kašpárek (04)
 • 10.místo : Mencl – Hrubý (03)
 • 11.místo : Ceffer – Palme (04 / BMK)
 • 12.místo : Dostál – Šebrle (15)
 • 13.místo : Schmidtová – Vít (02)
 • 14.místo : Malina – Pejcha (03)
 • 15.místo : Netolická – Hanuš (15)
 • 16.místo : Cibulka – Neumann (03)


Po slavnostním vyhlášení a předání cen následovala večeře spojená s příjemným posezením na terase areálu.

Podle účasti, průběhu a prvních ohlasů mohou pořadatelé s radostí konstatovat, že se akce líbila. Stane-li se tradicí, záleží především na dalším zájmu. Ten je možné projevit formou zpětné vazby již nyní.

Fotografie z tohoto poháru jsou k dispozici v naší galerii.
Tenisový víkend - Frýdlant v Čechách

23. 09. 2016

Frýdlant 2016

TC Dvůr Králové obdržel pozvání - dnes již mohu říci od frýdlantských kamarádů – na strávení víkendu v jejich krásném areálu. Za náš klub se účastnili 3 babytenisti a 5 ml. resp. st. žáků. Toto setkání bylo oběma organizátory Lukášem Procházkou za TK Frýdlant a Michalem Vágnerem za TC Dvůr Králové pojato jako dvoudenní blok plný tenisových her – ať již singlů nebo deblů, kdy jednotliví hráči měli nejen možnost zabojovat o vítězství s výkonnostně adekvátním soupeřem, ale také pokusit se poprat o výsledek s hráčem silnějším. Ti nejmenší se k tomu učili počítat zápasy a jak hrát čtyřhru. Jako pozorovatel jsem byl svědkem opravdu nádherných soubojů, dlouhých výměn, zvratů a to jak radostných tak i plných slz. Kde jinde čerpat zkušenosti než z proher a poučit se nad vlastními chybami. A právě na tyto chyby a jejich odstraňování trpělivě dohlíželi ať již jmenovaní organizátoři, tak i zkušený frýdlantský šéftrenér Petr Hübner.

Kdo by si myslel, že po 5 hodinovém sobotním a 2 hodinovém nedělním tenisovém bloku nastal zasloužený odpočinek, tak by se mýlil. Vzhledem k sobotní podvečerní a nedělní ranní nepřízni počasí jsme měli možnost vyzkoušet v hale nejen náš starý tenisový povrch (právě Frýdlant od nás povrch koupil a zrenovoval), ale i fyzické a akrobatické možnosti. Fotbálek, vybíjená, kotouly, překážková dráha – vše naplno a s maximálním nasazením v duchu „ kdo z koho“.

Jídlo, pití, ubytování – vše vynikající, bez chybičky a hrazené pořádajícím klubem. Pro odvážné koupání při 15 °C ve venkovním bazénu s nádherným výhledem na frýdlantský zámek. K mému úžasu se našli tací, kteří tam opravdu vlezli.

Co říci závěrem? Celou cestu domů jsem v autě nestále slyšel výměny názorů na proběhlá utkání, hecování kdo byl lepší a kolik kdo udělal „gemů“ pro TÝM, ale také dotazy – a kdy sem pojedeme zase? A uděláme nějakou akci u nás?

Ještě jednou díky organizátorům hlavně za mladé tenisty, kteří si to velice užili a hodně dlouho na tuto akci budou vzpomínat.

Lukáš Farský

Více fotek najdete v naší galerii.
Turnaj starších žáků kategorie "A"

23. 09. 2016

Fotografie z akce

Za nezvykle teplého zářijového letního počasí se ve Dvoře Králové ve dnech 9.-13.9. 2016 uskutečnil poslední turnaj nejvyšší kategorie “A” letošní termínové listiny starších žáků. Do našeho oddílu přijeli nejen hráči z celé republiky, ale také chlapci z nejlepších oddílů v ČR Prostějova, Sparty, ČLTK a Neridé, kteří se rozhodli bojovat o poslední body do žebříčku, který vyjde v prvním říjnovém týdnu. Turnaj začal páteční kvalifikací do hlavní soutěže, ve které se z domácích hráčů představil Dominik Knutson. Jeho soupeř byl však nad jeho síly a tak Dominik do hlavní soutěže nepostoupil. V té se představil pouze ve čtyřhře s Honzíkem Všetečkou.

V hlavní soutěži hráli naši hráči: Břéťa Lukáš, Táda Paťava, Matyáš Říha, Mik Holub a Adam Nápravník. Pro první 4 jmenované to byl rozlučkový turnaj s touto věkovou kategorií, jelikož odcházejí do dorostu. Pro Adama to byl jeden z prvních velkých turnajů ve starších žácích, jelikož do této kategorie teprve v příštím roce přichází. Jeden singlový zápas se podařilo vyhrát Břétovi a Adamovi, poté již v nejlepší 32 hráčů nestačili na nasazené hráče. Krásný zápas, který sice skončil porážkou na 3 sety, sehrál v prvním kole Táda s jedním z nejlepších hráčů ročníků 2003 v ČR M. Otypkou a jeho výkon a celá letošní sezona je pro nás příslibem do dalších měsíců.

Ve čtyřhře do druhého kola postoupili Břéťa s Čížkem z Hradce Králové a dvorská dvojce Táda s Mikulášem. Ve druhém kole obě dvojce skončili na raketách nasazených dvojic. Velkou smůlou skončil turnaj pro našeho chlapce a  hráče TOP 10 v ČR ročníku 2003 Štěpána Bauma, který nemohl zabojovat o poslední důležité body do žebříčku vzhledem ke zdravotní indispozici způsobené klíštětem. Tímto mu přejeme brzké uzdravení a návrat na tenisové kurty v co nejkratší době.  

Do finále dvouhry se probojovali Jan Pučálka a Lukáš Hauge – oba hráči TK Neridé, vítězem se nakonec stal Jan Pučálka. Vítězi debla se stali M.Musil a L.Vaculík, kteří ve finále porazili dvojici L.Hauge – A.Kolijev.

Výsledky z celého turnaje naleznete ZDE.

Velké poděkování patří Honzíkovi Všetečkovi, který po celý víkend pomáhal s úpravou tenisových kurtů, což za velmi teplého počasí nebylo jednoduché. Byli jsme velmi rádi, že jsme takto velký a významný turnaj této kategorie mohli uspořádat a věříme, že se nám i pro příští sezony podaří obdržet pořadatelství turnajů vyšší kategorie.

 

Roman Nápravník a Petra Baumová – skupina Sport
Tenisové výsledky

10. 09. 2016

Tenisové výsledky za měsíc srpen 2016 jsou k nahlédnutí po kliknutí na následující odkaz ZDE.
Minitenisový turnaj o Pohár města Dvora Králové

06. 09. 2016

V neděli 21. srpna 2016 se v prostorách TC Dvůr Králové konal turnaj v minitenisu. Zúčastnilo se celkem 17 dětí, z toho 9 bylo dvorských.

Pro velkou nepřízeň počasí se celý turnaj odehrál na čtyřech minitenisových kurtech v našich halách.

Děti se nalosovaly do čtyř skupin, tři po čtyřech a jedna po pěti. Z každé skupiny první dva postupovali do hlavního pavouka. O umístění se hrálo až do 6.místa, kde každý dostal pěkný pohár. Sehrála se i útěcha a vítěz byl také oceněn pohárem.

Všechny děti odehrály min. 5 zápasů i více a musím konstatovat, že zápasy byly napínavé, vyrovnané, plné bojovnosti a emocí až do konce. Úroveň všech zápasů byla velmi kvalitní.

Nejmladší účastnicí byla naše pětiletá Kačenka Krejčová, která sice vše prohrála, ale pro nás bylo vítězstvím dát “ podáníčko“ a možná i  nějakou tu výměnu.

 

Konečné pořadí:

 

1.místo -  Pohlová Dominika

2.místo -  Vágner Dominik

3.místo -  Klacek Tadeáš

4.místo -  Soumar Štěpán

5.místo -  Johan Marek

6.místo  - Valová Žanetka

 

1.místo útěcha  - Motal Jan

2.místo útěcha -  Homalnová Adélka

3.místo útěcha  - Hrmová Žofie

3.místo útěcha  - Martinec Tomáš

 

Všem dětem za krásné výkony moc děkujeme a gratulujeme. Děkujeme rodičům za pomoc při turnaji, městu Dvůr Králové a Královéhradeckému kraji, kteří dlouhodobě podporují sport v našem klubu a také sponzorům za krásné ceny. Jmenovitě firmám Staré Hrady, TONGO, Šťastná země, DUBEA a WIKY.  

 

Veškerá fotodokumentace je umistena na petratenis.rajce.net.

Přihlašovací jmeno: baumova@skop-dk.cz

Heslo: tenistenis

 

Skupina Sport - Vágnerová Veronika
Turnaj Babytenisu o Pohár města Dvora Králové

06. 09. 2016

Na tenisových dvorcích TC Dvůr Králové se v sobotu 20. srpna 2016 uskutečnil turnaj v Baby tenisu, kterého se zúčastnilo 13 hráčů.

Hrálo se na čtyři skupiny, a z každé postupovali dva hráči do hlavního pavouka.

Z našich dvorských dětí postoupily - Sára Divilová, Bára Bartošová a Floortje Chrisstoffels.

Bohužel Bára vypadla s Celbou Tomem, který skončil na 3. místě. Sára vyhrála po velmi vyrovnaném souboji s Floortje a tak jsme měli dvorskou finalistku. Finále bylo strhující, ale Sára bohužel prohrála s Ducháčem Adamem. Sára předvedla velmi pěknou hru, ale klučičímu zápalu boje o vítězství nestačila.

Všechny děti hrály s velikou chutí a bojovností, i když se na některých hráčích projevila únava z letního tenisového tábora.

Děkujeme dětem a rodičům za pomoc při organizaci turnaje, městu Dvůr Králové a Královéhradeckému kraji, kteří dlouhodobě podporují sport v našem klubu a sponzorům, kteří věnovali krásné ceny: Jmenovitě to jsou Staré Hrady, Dubea, TONGO a Šťastná země.

 

Veškerá fotodokumentace je umistena na petratenis.rajce.net.

Přihlašovací jmeno: baumova@skop-dk.cz

Heslo: tenistenis

 

 

Skupina Sport

Vágnerová
Pravidla pro obsazování tenisové haly 2016/2017

04. 09. 2016

PERMANENTKY

 • žádosti o permanentky na celou halovou sezonu včetně požadavků/přání na termín a typ haly pevná /nafukovací posílejte do 18.9.2015 na adresu vybor@tcdvurkralove.cz
 • nově jsou nabízeny 2 typy permanentek – týdenní a 14-týdenní
 • permanentky jsou platné na 26 týdnů (od 8.října 2016 – 16.4.2017)
 • způsob platby: hotově nebo převodem účet, 50 % do 15.10.2016, 50 % do 15.1.2017
 • při platbě celé částky předem sleva 10 % (týdenní) resp. 5 % (14-tidenní) z níže uvedených cen
 • platba formou darovací smlouvy – příplatek 5% k níže uvedeným cenám
 • v ceně permanentky není zahrnuto hraní v období Vánoc od 24.12.2016 – 1.1.2017, ceny na toto období budou stanoveny později
 • omezení pondělí – pátek od 12 – 18 hod – obsazeno trenérem, koordinace těchto hodin přes R. Hrmu
 • permanentky na víkend – v případě konání turnaje budou hodiny nahrazeny nebo připsán kredit
 • rozdělení hodin proběhne v 2. polovině září
 • storno – v případě znovuobsazení stornované hodiny obdrží předplatitel 80% částky zpět

CENÍK PERMANENTEK

PONDĚLÍ - PÁTEKnečlenčlen
6 - 8 HOD 6 760 Kč 5 720 Kč
8 - 12 HOD 7 280 Kč 6 240 Kč
12 - 18 HOD 7 800 Kč 6 760 Kč
18 - 20 HOD 8 840 Kč 7 800 Kč
20 - 23 HOD 6 760 Kč 5 720 Kč
SOBOTA 6 760 Kč 5 720 Kč
NE 7 - 9 HOD 6 760 Kč 5 720 Kč
NE 9 - 12 HOD 7 800 Kč 6 760 Kč
NE 12 - 16 HOD 6 240 Kč 5 720 Kč
NE 16 - 20 HOD 7 800 Kč 6 760 Kč
NE 20 - 23 HOD 6 760 Kč 5 720 Kč

 

JEDNOTLIVÉ HODINY

 • rezervace neobsazených jednotlivých hodin bude probíhat přes rezervační systém na webových stránkách www.tcdvurkralove.cz, nebo u správce klubu p. Šilhana
 • každý člen má nebo dostane přístupové údaje k rezervačnímu systému

 

CENÍK PRONÁJMU

PONDĚLÍ - PÁTEKnečlenčlen
6 - 8 HOD 260 Kč 220 Kč
8 - 12 HOD 280 Kč 240 Kč
12 - 18 HOD 300 Kč 260 Kč
18 - 20 HOD 340 Kč 300 Kč
20 - 23 HOD 260 Kč 220 Kč
     
SOBOTA 260 Kč 220 Kč
NE 7 - 9 HOD 260 Kč 220 Kč
NE 9 - 12 HOD 300 Kč 260 Kč
NE 12 - 16 HOD 260 Kč 220 Kč
NE 16 - 20 HOD 300 Kč 260 Kč
NE 20 - 23 HOD 260 Kč 220 Kč