TC Dvůr Králové n. L. Logo tenisového klubu

Aktuality - stránka 64

Prince Tour Masters 2018

30. 08. 2018

Na sklonku prázdnin v prostorách TCDK 26.08.2018 se konal závěrečný turnaj PRINCE TOUR MASTERS, který byl vyvrcholením turnajů 3 předešlých turnajů, a to v obou kategoriích – MINI a BABY.

Masters se v kategorii chlapci BABY zúčastnilo nominovaných 12 hráčů, a v Masters dívkách BABYse z nominovaných 9 zúčastnily pouze 3 hráčky /ostatní byly omluveny z důvodu nemoci, nebo rodinných důvodů/.

Chlapci i dívky BABY hráli odděleně na jeden celý set, a tak byly k vidění krásná napínavá utkání, kde hlavně v kategorii chlapců bylo k vidění opravdu hodně zápasů.

V kategorii MINI se na dvě tabulky po 5 dětech, opět se mohlo zúčastnit více dětí až 16, ale v neděli se sešlo pouze 10, ale opět těch nejlepších.

Všechny děti byly obdarovány ještě před turnajem upomínkovými dary značky PRINCE (tlumítka, gumový kroužek, klíčenka tenisák a hlavně krásná tréninková trička), která ve spolupráci s promotérem značky Andrejem Pomahačem zaštítila celý turnajový okruh.

Kromě ostatních cen od firmy PRINCE dostali medailisté krásné veliké poháry, které věnoval náš klub.

A jako nejvyšší bonus, všichni vítězové obdrželi od značky PRINCE poukaz na roční smlouvu s plněním - 1 raketa a 1 bag, se kterou děcka budou v následujícím roce hrát!!!

GRATULEJEME, stálo za to o to bojovat!!!!!

4. místo Drábova Sára

Děkujeme všem za krásný turnaj, především sponzorovi Andreji Pomahačovi a nadále dětem, rodičům, prarodičům, tetám a strejdům a trenérům, kteří děti v tomto krásném sportu podporují!!!!

Skupina sport

Vágnerová Veronika

JUTA CUP 2018

02. 08. 2018

V posledních dnech července se konal již 18. ročník tenisového turnaje JUTA Cup. Tentokráte ve znamení doslova tropického počasí, které bylo pro účastníky opravdovou zkouškou odolnosti. S počasím, hlavně ale se soupeři, si nejlépe poradili Filip Michl (Tenisový klub Mníšek) a Tereza Polanská (TK Škoda Plzeň z.s.), kteří zvítězili ve dvouhrách. Ve čtyřhře mužů zvítězili Jan Jermář (TK Precheza Přerov o.s.) a Jiří Vencl (TK Mokrá-Horákov), ve čtyřhře žen Gabriela Knutsonová (TK Agrofert Prostějov) a Sabina Machalová (TK Zlín).

Turnaje se zúčastnilo 52 mužů a 55 žen, takže stejně jako v loňském roce převýšil počet účastníků hranici 100. V průběhu přihlašování se zdálo, že se budou jak v soutěži mužů, tak i žen hrát kvalifikace, nakonec však bylo možno přijmout všechny zájemce do hlavních soutěží.

V sobotu, první hrací den, se odehrály všechny zápasy předkola a prvního kola dvouher mužů a předkola žen, z prvního kola žen se šest zápasů nedohrálo a musely se dohrávat v neděli ráno. Je to prakticky poprvé, co se bez přerušení turnaje z povětrnostních důvodů, neodehrála celá první kola. V neděli bylo na programu jen jedno kolo dvouher, a pochopitelně dohrávky, poté se hrály čtyřhry. Díky tomu, že se využila téměř celá hrací doba, se podařilo ve čtyřhrách dohnat skluz z prvního dne.

V pondělí se pak, v souladu s plánem, odehrála čtvrtfinálová a semifinálová utkání dvouher a následně semifinálová utkání čtyřher. Na úterý tak zbyly finálové zápasy.

V soutěži mužů bylo značným překvapením vyřazení prvního nasazeného Antonína Bolardta již v prvním kole. Otázkou je, nakolik tomu přispělo značně nedisciplinované chování tohoto hráče. V soutěži žen byla příjemným překvapením hra domácí odchovankyně Gabriely Knutsonové, která studuje a hraje tenis v USA. Finálovou účastí ve čtyřhře potěšil i další dvorský hráč Daniel Pátý.

Výsledky

Dvouhra žen, semifinále: Polanská - Tomanová 6:2, 7:6, Svobodová – Machalová 6:3,0:6, 7:5, finále Polanská  - Svobodová 6:0, 6:2.

Čtyřhra žen, semifinále: Bužková, Laboutková – Jarošová, Svobodová scr., Knutsonová, Machalová – Tomanová, Novotná 4:6, 6:4, 1:0(5), finále: Knutsonová, Machalová – Bužková, Laboutková 6:3, 6:0.

Dvouhra mužů, semifinále: Michl - Nebojsa 6:4, 6:2, Vala – Poláček 6:4, 7:5, finále: Michl – Vala 7:5, 3:6, 6:0

Čtyřhra mužů, semifinále: Jermář, Vencl – Vala, Vodák 7:5, 7:6 (8), Pátý D., Řezníček – Kadora, Kracík 6:4, 6:2, finále: Jermář, Vencl – Pátý D., Řezníček 1:6, 6:4, 1:0(4)

v klubovně
VKLAD: 100,- Kč (večeře, míče, kurty, ceny)

10:00   finále čtyřhra muži, ženy

Případné změny vyhrazeny. Konečný časový harmonogram na následující den bude vyhlašován vždy před ukončením předchozího hracího dne.

Turnaj o pohár města Dvora Králové mladších žáků a žákyň kategorie C

18. 07. 2018

14.07. 2018 s v areálu TCDK konal turnaj mladších žáků a žákyň, kterého ze zúčastnilo 13 chlapců a 12 děvčat.

Turnaj proběhl v poklidné atmosféře, plný hezkých zápasů v teplém červencovém počasí.  Tudíž klobouk dolu, před dětmi, které tomuto teplému počasí čelily s noblesou.

Chlapeckou kategorii vyhrál chlapec řecky mluvící sic v Čechách působící z Hradce Králové Visvikis nad pražským hochem Luňákem celkem s hladkým průběhem 6:1, 6:1. Na třetích místech se umístili kluci z Paky- Kracík a Podrábský z Úpice.

Čtyřhru ovládli opět hradečtí kluci Visvikis a Jandík.

V holčičí kategorii, které se již i zúčastnily děvčata ze Dvora Králové – Divilová, Špůrová, Chrisstoffels, Bartošová, bylo jasné, že alespoň něco z pohárů zůstane ve Dvoře.

Jen se bohužel všechna dvorská děvčata nalosovala do horního pavouka, tak se nemohla dostat všechna k vítězným pohárům.

První vzájemná vyřazení nastala již v prvních kolech, kde na předsazenu F. Chrisstoffels  šla K. Špůrová a Kateřina vyhrála po vyrovnaném zápase6:3, 6:3 a zajistila si postup do semifinále, kde narazila na první nasazenou S. Divilovou, které podlehla ve třech setech po velmi vyčerpávajícím boji 6:2, 5:7, 4:6 a se slzičkami přenechala postup do finále Sáře, která si to však svoji usilovnou tvořivostí hry i nakonec zasloužila.

Sára Divilová ve finále prohrála s Kárychovou V. z Pardubic 3:6, 3:6.

Sárince za krásný výkon a druhé místo moc gratulujeme.

Ve čtyřhře si udělala radost s pohárem za 1. místo Flora Chrisstoffelsm, která s Kárychovou ve finále porazily K. Špůrovou a S. Divilovou, ale opět po velikém boji 5:7, 6:1, 1:0 v supertaibeiku 11:9.

Za Dvorskou reprezentaci holčičkám moc gratulujeme a přejeme spoustu nových úspěchů.

Skupina Sport

Východočeský oblastní přebor starších žákyň

18. 06. 2018

Ilustrační fotografie východočeského přeboru

V sobotu 2. 6. byl rozlosován turnaj nejlepších hráček východočeské oblasti do 14 let. Turnaje se zúčastnilo 28 hráček. V sobotu proběhl celý program v poklidu a vítězily většinou favorizované hráčky, turnaj byl dohrán mezi nejlepších 8 ve dvouhře a zbyly 4 páry ve čtyřhře.

Nedělní program začal čtvrtfinálovými zápasy dvouhry, zde se po skoro třech a půl hodinách podařilo postoupit do semifinále naší hráčce E. Roháčové, která porazila L. Lašákovou z LTC Pardubice 6:7, 7:5 a 6:3. I další zápasy byly velmi vyrovnané a kvalitní. Dále následovalo semifinále, kde zápasy už byly kratší a E. Roháčová po vítězství nad S. Brabcovou postoupila do finále dvouhry.   To samé se jí podařilo i ve čtyřhře.  Druhou finalistkou se stala největší favoritka na vítězství,  N. Odehnalová z TC DTJ Hradec Králové.

V pondělí bohužel Emmě Roháčové chyběl kousek k celkovému vítězství a podlehla N. Odehnalové 6:4, 5:7 a 0:6. I přes tuto porážku se nominovala na MČR starších žákyň, což je bezesporu její velký úspěch. Gratulujeme a přejeme jí mnoho dalších úspěchů.