TC Dvůr Králové n. L. Logo tenisového klubu

Aktuality - stránka 7

VÁNOČNÍ PŘÁNÍ PŘEDSEDY TCDK!!

23. 12. 2023

Vážení přátelé tenisu,
 
rok se sešel s rokem a máme tu opět Vánoce.
 
Nákupy, balení dárků je snad již v tuto dobu za námi a tak si konečně můžeme zaslouženě odpočinout a vychutnat si klid během svátků.
 
Bohužel letošní svátky budou poskvrněny tragédií na Karlově Univerzitě, nezbývá nám než vyjádřit touto cestou slova nekonečné lítosti a upřímné soustrasti všem pozůstalým.
 
Všichni cítíme, že se ve společnosti navyšuje napětí, je tu poslední dobou příliš nejistoty do budoucna, dostáváme příliš mnoho špatných zpráv, zatímco těch pozitivních je poskrovnu.
 
Jedna taková negativní zpráva zasáhla také náš klub, a sice odchod našeho šéftrenéra. Pokračujeme v hledání náhrady, v této činnosti nám přislíbil pomoc také klub TK Prostějov, s kterým dlouhodobě spolupracujeme.
 
Aktuálně máme přislíbenou pomoc dvou trenérů na částečný úvazek, otázka šéftrenéra se ještě řeší. Věřím, že nový šéftrenér přinese nový pohled na trénink a celkové oživení pro naše hráče.
 
Hrozně se mi líbí práce trenérů našich nejmladších kategorií, úspěchy „tenisáčků“ mi dělají velkou radost a naplňují optimismem do dalších let. Jsem zvědavý, co na mě za nové zprávičky a videíčka na facebooku vyskočí příště.
 
Výsledky letošního roku v mládežnických kategoriích byly výborné, dorostenci postoupili na MČR a starší žáci se umístili na 2. místě. Za připomenutí určitě také stojí přes 30 získaných medailí na oblastních přeborech a jednoznačně pozice nejúspěšnějšího klubu v tomto ohledu v oblasti.
 
Již nyní náš manažerský a trenérský tým pracuje na přípravě družstev pro rok 2024, snahou určitě bude opět bojovat o nejvyšší mety. Osobně budu hlavně držet palce týmu mladších žáků, aby náš tým po loňském zaváhání postoupil zpět do nejvyšší soutěže.
 
V kategorii dospělých budeme přihlašovat 2-3 týmy a věřím, že budeme moci opět shlédnout spoustu napínavých zápasů, vždyť II.ligu drží TCDK již třetí sezónu v řadě.
 
Přeji vám všem krásné prožití Vánočních svátků, odpočinek od starostí, a do roku 2024 hodně zdraví, pohody, a úspěchů.
 
Rodičům přeji pevné nervy při sledování zápasů svých dětí a našim hráčům hodně winnerů a zaťatých pěstí po úspěšných výměnách.
 
Jan Motal
Předseda TC Dvůr Králové, z.s.
HEZKÉ VÁNOCE VŠEM Z TCDK!!

22. 12. 2023

Atmosféra z tréninků na Slovanech na fotkách je vypovídající....
 
Za celý trenérský tým TCDK - děkujeme všem rodičům za důvěru v nás a podporu Vašich dětí....
PŘEDVÁNOČNÍ ÚSPĚCHY!!

22. 12. 2023

NELA VALENTOVÁ skončila na turnaji babytenistů v Liberci na krásném 2. místě.
 
VOJTA HAVLÁSEK přivezl bronz za semifinále čtyřhry z turnaje starších žáků na Plíšková Academy v Praze.
 
Oběma gratulace!!
VÁNOČNÍ DÁREK ČLENŮM!!

20. 12. 2023

Vážení členové,
 
před koncem roku jsme pro Vás připravili malý bonus.
 
V průběhu roku jsme si vytvářeli rezervy na hrozivě vypadající ceny energií. Ty se naštěstí neprojevily v takové výši a po obdržení vyúčtování můžeme konstatovat, že i letos jsme náklady na energie zvládli dostat pod kontrolu.
 
I proto jsme se rozhodli rozpustit část rezerv zpět do členské základny. Podpořili jsme závodní hráče formou zvýšených odměn, rodiče formou bezplatného trénování v období před Vánocemi.
 
Pro ostatní, kteří mají v roce 2023 zaplaceny hrací a členské poplatky, jsme připravili malý dárek ve formě kreditu 300,- Kč na hraní v hale. Kredit Vám bude připsán automaticky do konce tohoto týdne. Termín jeho vyčerpání je stanoven do 15.4.2024.
 
Doufáme, že Vám kredit přijde vhod, a že ho využijete k hraní v hale třeba v období mezi vánočními svátky.
S přáním klidných předvánočních dnů
 
VÝBOR TCDK
 
VÁNOČNÍ TURNAJ REKREAČNÍCH HRÁČŮ!!

18. 12. 2023
PŘEDVÁNOČNÍ ÚSPĚCHY!!

12. 12. 2023

Domácí turnaj starších žákyň přinesl pro naše hráčky zajímavé porovnání s o rok staršími dívkami a nakonec se radovaly i z pohárů....
 
BEA KAŠPRIŠIN zvítězila ve čtyřhře a ve dvouhře přidala bronz za semifinále.
 
Bronz za semifinále dvouhry přidala i MONČA KLIMEŠOVÁ.
 
Dobré zápasy odehrála i KAČKA KREJČOVÁ a LUCKA NOVÁKOVÁ.
 
Ve skvělé formě vstoupil dalším vítězstvím na B turnaji mladších žáků do letošní halové sezóny DAVID MOTAL, který zatím za tři víkendové akce nepoznal v hale ve dvouhře přemožitele.
 
David jako česká 2. na žebříčku si na Hamru v Praze poradil nejen s žebříčkově třetím hráčem ČR mladších žáků, ale i s Jakubem Šudou - českou jedničkou. DAVID společně s Kubou vyhrál na turnaji i čtyřhřu.
 
VOJTA HAVLÁSEK přivezl stříbro z C turnaje straších žáků v LOB Bohnice.
 
Vojta, David a Jakub Šuda by za TCDK v příštím roce měli hrát společně v družstvu starších žáků, jejich výsledky včetně výkonů dívek viz výše jsou příslibem do jarních zápasů.....
 
HONZA MOTAL přidal bronz za semifinále čtyřhry na kvalifikačním turnaji dorostenců na oblastní přebory této kategorie.
ÚSPĚŠNÝ VÍKEND BABYTENISTŮ!!

10. 12. 2023

Do formy se dostávají naše dívky z kategorie babytenis.
 
NELA VALENTOVÁ vyhrála v sobotu turnaj na HIT HK.
 
SOFČA KAŠPRIŠIN vyhrála v neděli turnaj v Praze Střešovicích, v sobotu skončila na 5. místě na TK Sparta Praha.
 
Jejich výkony jsou příslibem pro oblastní halové oblastní přebory dívek, které bude TCDK pořádat v únoru 2024.
 
Oběma gratulace!!