TC Dvůr Králové n. L. Logo tenisového klubu

Aktuality - stránka 66

Pozvánka na Optim Tour - JUTA Cup 29.7. - 1.8.2016

27. 07. 2016

Pozvánka na klubový večer konaný dne 17.6.2016
Tenisový turnaj pro neregistrované 22.7.2016

12. 07. 2016

Klubový večer
TERMÍN: PÁTEK 22.7.2016 OD 17:00 HODIN
PROGRAM: 17:00 – 19:00 TENISOVÉ ČTYŘHRY
  19,15 SPOLEČNÁ VEČEŘE, VYHODNOCENÍ
SYSTÉM: 5 kol, 4 hry, NO AD
ÚČAST: REKREAČNÍ HRÁČI OD 18 LET
PŘIHLÁŠKY:   

DO ČTVRTKA 21.7. NA FORMULÁŘI
V KLUBOVNĚ NEBO E-MAILEM
VKLAD: 100,- KČ (v ceně večeře, míče, kurty, ceny)
Turnaj mladšího žactva

11. 07. 2016

Fotografie z turnaje

O prvním červnovém víkendu 4.06.- 06.06.2016 se konal turnaj mladších žáků a žákyň s účastí celkem 16 chlapců a 20 děvčat. V poklidné atmosféře se sehrál klučičí turnaj.

Celkové pořadí chlapců ve dvouhře:

 1. místo Foltas
 2. místo Hamp
 3. místa Karlík, Fiala

Celkové pořadí chlapců ve čtyřhře:

 1. místo Fiala- Sedláček
 2. místo Karlík – Tomášek
 3. místa Všetečka-Ruml, Javůrek – Hampl

 

Turnaje děvčat se zúčastnilo celkem 9 našich hráček, které nám dělaly jen radost, protože poháry a ceny putovaly převážně našim a kdyby to  nezkomplikoval silný nedělní přívalový déšť, turnaj by byl bez chybičky, ale vše se zvládlo pouze asi s hodinovým zpožděním, kdy si hráčky mohly alespoň pořádně odpočinout a v klidu se najíst.


Celkové pořadí dívek ve dvouhře:

 1. místo - Roháčová Emma
 2. místo - Lašáková Natalia
 3. místo - Hřebačková Terezka, Jansová Eliška

Celkové pořadí dívek ve čtyřhře:

 1. místo - Jansová, Roháčová
 2. místo - Vašíčková, Lašáková
 3. místa - Hrudíková, Nývltová, Natália Lubinová, Bláhová

 

Všem zúčastněným moc děkujeme za skvělé tenisové výkony, a rodičům za podporu.
Velký DÍK patří tatínkům – M.Roháč, V.Jansa za pomoc při údržbě kurtů po silném dešti.

Skupina SPORT – Veronika Vágnerová

Fotografie z turnaje Fotografie z turnaje
Úspěch starších žáků na oblastním přeboru

24. 06. 2016

Fotografie z turnaje

Ve dnech 4.6. - 6.6.2016 se na dvorcích tenisového centra v Hradci Králové uskutečnil východočeský oblastní přebor staršího žactva. Turnaj byl velice silně obsazen, zúčastnilo se ho 48 hráčů z celého kraje. Dvorský tenis zastupovali Břéťa Lukáš, Matyáš a Šimon Říhovi, Mikuláš Holub a Jakub Filip.

Mikuláš se po 3. hodinovém boji s Radkem Šoltysem z Jičína probojoval do osmifinále, kde pak již nestačil na pozdějšího semifinalistu Filipa Hudetze ze Žamberka.

Břéťa v osmifinále musel otáčet utkání s Lukášem Prausem a po 2 hodinách zvítězil 7:5, 0:6, 6: 1 a probojoval se do semifinále.

Matyáš v osmifinále narazil na 2.nasazeného hráče a zároveň 2.hráče kraje Adama Čížu z Pardubic. Matyáš předváděl zodpovědný a bojovný tenis a krůček po krůčku si kráčel pro vítězství. Po 1,5 hodině zvítězil 6:4, 6:0 a probojoval se rovněž do semifinále.

Los tomu tak chtěl a na hradeckých kurtech bylo dvorské semifinále, kde proti sobě v pondělí dopoledne nastoupili Břéťa a Matyáš. Do finále mohl postoupit jen jeden a podle toho oba kluci předváděli svůj tenis. Hráli rivalsky, ale férově, bojovali o každý fiftýn a jejich tenis odpovídal tomu, že do semifinále můžou postoupit už jen ti nejlepší. Po 2,5 hodinovém boji nakonec velice těsným výsledkem 7:6, 6:4 zvítězil Břéťa. Ve finále Břéťa již nestačil na nejlepšího hráče kraje Vojtu Veigerta. Náladu z porážky ve finále dvouhry si pak Břéťa zlepšil celkovým vítězstvím ve čtyřhře, kde jeho spoluhráčem byl Vojta.

Oba kluci si svým postupem do semifinále na oblastním přeboru zajistili přímé postupové místo na Mistrovství ČR starších žáků, které se uskuteční o letních prázdninách ve Frýdlantu nad Ostravicí. Srdečně gratulujeme a přejeme hodně štěstí!!!

Ve stejném termínu se také konaly krajské přebory kategorie dospělých, kde největšího úspěchu z dvorských hráčů dosáhl Daniel Pátý, který ve dvouhře po 3 vyhraných zápasech došel až do semifinále, kde nestačil na pozdějšího konečného vítěze Rabase z Pardubic. I tak Danovi blahopřejeme k jeho nejlepšímu životnímu výsledku a jeho stoupající výkonnost je příslibem do dalších let.                                   

 

Skupina SPORT
Družstvo minitenisu A postoupilo do finále Memoriálu Zdeňka Kocmana VČOTS

24. 06. 2016

Fotografie z akce

V průběhu května a června se náš tým minitenisu zúčastnil o pěti nedělích 10 zápasů základní skupiny. Ve všech utkáních jsme s přehledem zvítězili a zaslouženě postoupili do semifinálové skupiny, které se konalo 19.6.2016 v Hradci Králové. Bojovali jsme s týmem Trutnova a DTJ Teniscentrum Hradce Králové A a B. Po celkem lehkém vítězství nad hradeckým „B“ v poměru 8:0 jsme nastoupili proti týmu z Trutnova. Zápas byl velmi vyrovnaný, skončil 4:4 a o našem vítězství rozhodl větší počet vyhraných míčků, konkrétně o 5! Nakonec nás čekalo hradecké „A“. Po nepříznivém vývoji zápasu se nám podařilo vyrovnat na 4:4, leč na sety jsme prohráli 8:9. Ale i tak jsme postoupili z druhého místa, což byl náš velký cíl. Celé družstvo příkladně bojovalo a zaslouží si velkou pochvalu.

V září nás čeká velké finále o postup na MČR, kterého se zúčastní 2 nejlepší celky Královéhradeckého a Pardubického kraje, na které se všichni musíme pečlivě připravit.

Družstvo hrálo ve složení: Pohlová Dominika, Mašín Šimon, Vágner Dominik, Filipová Kateřina, Holmanová Adéla

Fotografie z akce
TCDK - Turnaj mladšího žactva 

24. 06. 2016

O prvním červnovém víkendu 4.06.- 06.06.2016 se konal turnaj mladších žáků a žákyň s účastí celkem 16 chlapců a 20 děvčat. V poklidné atmosféře se sehrál klučičí turnaj.

Celkové pořadí chlapců ve dvouhře

 1. místo Foltas
 2. místo Hamp
 3. místa Karlík, Fiala

 Celkové pořadí chlapců ve čtyřhře

 1. místo Fiala- Sedláček
 2. místo Karlík – Tomášek
 3. místa Všetečka-Ruml, Javůrek – Hampl

      Turnaje děvčat se zúčastnilo celkem 9 našich hráček, které nám dělaly jen radost, protože poháry a ceny putovaly převážně našim a kdyby to nezkomplikoval silný nedělní přívalový déšť, turnaj by byl bez chybičky, ale vše se zvládlo pouze asi s hodinovým zpožděním, kdy si hráčky mohly alespoň pořádně odpočinout a v klidu se najíst.

Celkové pořadí dívek ve dvouhře

 1. místo - Roháčová Emma
 2. místo - Lašáková Natalia
 3. místo - Hřebačková Terezka, Jansová Eliška

 Celkové pořadí dívek ve čtyřhře

 1. místo -  Jansová, Roháčová
 2. místo -  Vašíčková, Lašáková
 3. místa - Hrudíková, Nývltová, Natália Lubinová, Bláhová

 Všem zúčastněným moc děkujeme za skvělé tenisové výkony, a rodičům za podporu.

Velký DÍK patří tatínkům – M.Roháč, V.Jansa za pomoc při údržbě kurtů po silném dešti.

 

Skupina SPORT – Veronika Vágnerová
Pozvánka na turnaj smíšených družstev 25.6.2016

22. 06. 2016