TC Dvůr Králové n. L. Logo tenisového klubu

Aktuality - stránka 66

Ukončení tenisové sezóny 2017 / 2018

12. 11. 2018

Vážení hráči, rodiče a členové oddílu,
 
tímto bychom Vás rádi pozvali na ukončení závodní tenisové sezóny 2017/2018, které se uskuteční v pátek dne 23.11.2018 od 18 hod. v klubovně našeho oddílu.
 
V krátkosti si připomeneme výsledky našich družstev a vyhlásíme nejúspěšnější jednotlivce ve všech věkových kategoriích a nastíníme si plány závodního hraní v sezoně 2018/2019.
 
 
Skupina Sport TCDK
Tenisové výsledky za měsíc červenec až září 2018

04. 10. 2018

Tenisové výsledky za měsíc červenec až září naleznete v přiloženém dokumentu ZDE.
Minitenisté postoupili na MČR

19. 09. 2018

Finálového utkání východočeské oblasti v minitenise se zúčastnila družstva TC Dvur Králové, Slovan Moravská Třebova, Eden Hradec Králové a Ltc Vysoké Mýto.  Po jednoznačném vítězství Dvoraku nad Hradcem a Vysokým Mýtem turnaj vyvrcholil závěrečným vyrovnaným soubojem s domácím týmem. Remíza 4:4, ale větší počet vyhraných setů zajistil Dvorakum vítězství a postup  na Mistrovství republiky do Prahy. Jména vítězů: David Motal, Vojta Havlasek, Kačenka Krejčová, Oliver Vala a Monika Klimešova. Děkujeme trenérům a rodičům za podporu  těšíme se do Prahy.

 
Příměstský kemp 2018

19. 09. 2018

Fotografie z příměstského tábora.

Druhý prázdninový týden byl v areálu TCDK ve znamení příměstských radovánek pro děti malé i velké.

Příměstský kemp, kterého se zúčastnilo dětí jako smetí, byl již druhým ročníkem, a po prvním ročníku neméně obsazeným.

Rodiče nám svěřili do péče ratolesti na období pondělí až pátek od 8-16, ve věku od 3,5 – 13 let, chtivé tenisové zábavy, protahování, zlepšení kondice, a všeho co areál TCDK může nabídnout, pod vedením zkušenými trenérkami a trenérem, kteří mají již dlouholetou praxi s dětmi.

Kemp nabízel nejenom tréninkové jednotky každý den min. 2-3 hodiny denně, ale samozřejmě vše co k tenisu patří – uvolnění formou protahovacích cvičení, které jsou nedílnou součástí, ale i hrami plné spojené s rychlostí, reakcí, koordinací s plným douškem zábavy. Též byl dětem nabídnut odpočinek a regenerace po obídku, ale ve formě malování, hraní her karetních, ale i člověče nezlob se.

Děti jsou soutěživé a proto jim nedělá problém donekonečna soutěžit, aniž by je to jakkoliv unavilo, mají úsměv na tváři, fandí si navzájem, bojují, projevují radost ale musí i občas přijmout porážku, ale i to vše probíhá bez zášti a bez agrese. Pracovat s nimi je obohacující, protože když je něco baví a dávají vám to najevo, tak to trenéry posiluje a dodává a energii a hlavně smysl pro budoucí práci.

Účastníci kempu 2018 byly úžasní, plné energie, větší děti pomáhaly menším, zkušenější již z loňského ročníku pomáhaly nováčkům, a za to moc děkujeme - klobouk dolů, skvělá práce!!!

Především děkujeme rodičům,  protože jim patří největší dík za fajn vedené děti a skvělou výchovu, v dnešní době nepotřebovaly mobilní telefony a cokoliv jiného z moderní techniky, stačila jim k radosti pouze raketa, tenisky, míček a dobře nacpané bříško od naší oblíbené kantýnské Šárky, u které se najde i nějaká žvejda, cukráko a nanučekk za drobný penízek, což je nedílnou součástí pohody, kterou  dětem areál TCDK může poskytnout.

Tak jako v loňském roce, i letos děti dostaly trička s potiskem Příměstský kemp 2018, která si mohla pomalovat barvami  určenými přímo na malování triček.  Letos se trenéři shodli na tom, že by si všichni děti mohly na tričko obtisknout svoji ručku a nožku,a nebo třeba jen je ručky, a myslím že to bavilo všechny, dokonce i ty větší, a my se jen přesvědčili, že  děti jsou neskutečně kreativní a  výsledkem byla zase jenom spokojenost a úsměvy radostných dětí.  Poté následovala společná fotka, kterou si mohou rodiče prohlédnout na facebookových stránkách TC Dvůr Králové nad Labem i s malými videi, které rozhodně pobaví.

Závěrem bych chtěla poděkovat nejenom našim trenérům, kteří se na kempu podíleli – Matouš, Viktorka, Dáša a Veronika, kteří se dětem po celý týden věnovali, byli jim oporou a hlavně vzorně vedli tréninkové jednotky, které byly hlavní náplní celého kempu, ale i vedení tenisového klubu, který celý kemp zaštítil. A v neposlední řadě Šárce za bezva jídlo a občerstvení.

Kemp se realizoval za podpory Královéhradeckého kraje, Města Dvora Králové a MŠMT.

 

Budeme se moc těšit na další ročníky!

Skupina Sport

Vágnerová Veronika
Turnaj dospělých kat. C 1.-2.9.2018

02. 09. 2018

Za skromného počtu 12 hráčů se konal na našich kurtech ve dnech 1.-2.9.2018 turnaj mužů kat. C. V sobotu hráčům nepřálo počasí, celý den pršelo. Přesto nebyl turnaj díky dobře připraveným kurtům ani na chvíli přerušen.

Zápasy byly hodně vyrovnané, z celkových 11 zápasů dvouher se 6 zápasů rozhodovalo v supertiebreaku. Turnaje se zúčastnila také čtveřice dvorských hráčů, která se určitě neztratila. Honza Rajs a Dominik Knutson vyhráli první kolo a nestačili ve čtvrtfinále na nasazené soupeře. Michael Pátý prohrál v semifinále s pozdějším vítězem Michalem Vágnerem. Spolu pak vyhráli čtyřhru.

Výsledky:

SF dvouhry Vágner M. – Pátý M. 6/0 6/2; Jahelka – Machek 6/7 6/1 10/8

FI dvouhry Vágner M. – Jahelka 6/2 6/7 10/7

FI čtyřhry Vágner, Pátý – Blažek, Hanuš 4/6 6/1 10/7
Srpnový turnaj dorostu

02. 09. 2018

V posledním srpnovém víkendu pořádal náš oddíl turnaj dorostenců a dorostenek. Chlapců se zůčastnilo celkem 14 (z toho 5 domácích), dívek 16 (4 domácí). 

Prvním nasazeným byl Daniel Makovička, který splnil roli nejvýše postaveného hráče a ve finále přehrál našeho Mikuláše Holuba výsledkem 7:6 a 6:1. Do semifinále ještě prošel z dvorských hráčů Matyáš Říha, který k semifinále nenastoupil. V deblu došla do finále dvojice Mik Holub a Adam Nápravník, ve kterém podlehli páru Makovička, Křepinský.

Soutěž dívek byla ve znamení několika dvorských a trutnovských derby zápasů a v závěru byl turnaj poznamenán několika skrečovanými zápasy z důvodu zdravotních problému hráček. Nejvýše nasazená Laura Benešová skrečovala v semifinále za stavu 6:2 a 4:1 překvapení a jedné z nejmladších hráček turnaje Elišce Jansové, která tak prošla do finále. Tam již nestačila na Simonu Křepinskou z Trutnova. V druhém semifinále musela vzdát pro zranění kolene naše další hráčka Markéta Holmanová. Debl dívek tak skrečí ve finále vyhrál pár Křepinská, Kunitsyna.

Turnaj je pořádán především pro dvorské hráče. Jejich účast na turnaji bohužel nebyla taková, jakou jsme očekávali a budeme zvažovat, zda má cenu pro tuto kategorii pořádat během roku stejný počet turnajů, jako tomu bylo letos.

Kompletní výsledky chlapců naleznete zde, dívek zde.

Skupina SPORT   

    
Velký úspěch dvorských baby tenistů

01. 09. 2018

Po šesti letech se znovu podařil našim malým hráčům zopakovat velký úspěch, stali se přeborníky východočeské oblasti (Královéhradecký a Pardubický kraj) družstev do 9 let. V minulých letech jsme bohužel většinou končili na 3. – 4. místě. Letos se konečně dětem podařilo znovu zvítězit a postoupit na mistrovství ČR, které se koná 14. – 16. 9. v Prostějově.

Nejprve to vypadalo, že kvůli deštivému počasí se turnaj vůbec neuskuteční, ale nakonec se všechny zápasy za mírného deště odehrály bez přerušení. Do Dvora Králové dorazily kluby TC DTJ Hradec Králové, TK Pernštýn 1898 Pardubice a společné družstvo Jiskry Havlíčkův Brod – TK Hlinsko.

Náš klub reprezentovali tito hráči a hráčky D. Vaverka, J. Motal, D. Vágner, K. FilipováA. Kučerová. V prvním semifinále jsme celkem jednoznačně přehrály družstvo Pardubic 5:1. Jediný bod uhrály Pardubice v první dvouhře, potom už příliš šancí nedostaly. Ve druhém semifinále podlehl Hradec Králové Havlíčkovu brodu – Hlinsko pouze vinou horšího skóre (zápasy 3:3, 29:26 na hry).

Finálové utkání pro náš klub nezačalo příliš dobře a hned jsme prohrávali 0:2 na zápasy. V dalších dvouhrách D. VágnerK. Filipová výbornými výkony výsledek srovnali na 2:2. Bojovným výkonem ve čtyřhrách jsme už týmu z Pardubického kraje nedali šanci.

Chtěli bychom poděkovat všem dětem a rodičům za bezvadný výkon celého družstva a doufám, že tato forma a atmosféra vydrží až do Prostějova. 

Fotografie z turnaje   Fotografie z turnaje