TC Dvůr Králové n. L. Logo tenisového klubu

Aktuality - stránka 39

PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR ČERVENEC 2021!!

14. 07. 2021

Stejně jako poprvé loni tak i letos opakujeme v TCDK v tomto týdnu příměstský tábor s míčovými sporty pro děti od 5-15 let.

Každý den je učí 5 instruktorů základům tenisu, stolního tenisu, basketbalu, badmintonu, florbalu, fotbalu a nezapomínáme ani na lekci protahování.

Dnešní propršené dopoledne jsme sportovali v halách, odpoledne děti strávily v našem krásném městském parku.

Děkujeme dvorské MAS za podporu možnosti strávit dětem aktivní čas o prázdninách.

Věříme, že se dětem u nás líbí a baví je to s námi.

INSTRUKTOŘI TCDK

VÝSLEDKY 5.-11.7.2021!!

12. 07. 2021

Bohatý program přinesl minulý týden hráčům TCDK na mnoha turnajích jednotlivců.

DOMINIK VÁGNER a HONZA MOTAL se probojovali na MČR jednotlivců v Liberci mezi 16 nejlepších chlapců ve dvouhře, navíc se oba dostali do čtvrtfinále čtyřhry, každý s jiným deblovým partnerem.

DOMINIK VÁGNER ihned na následujícím A turnaji na Hamru dokráčel až do finále dvouhry a připsal si tak nej výsledek své dosavadní kariéry.

GABRIELA KNUTSONOVÁ ve dvouhře nenašla přemožitelku a hladce vyhrála A turnaj žen v Houštce.

DANIEL PÁTÝ také v Houštce na A turnaji mužů došel do finále čtyřhry.

KAČENKA FILIPOVÁ dokázala uhrát kolo na MČR žákyň v Mostu.

FLOORTJE CHRISSTOFFELS vyhrála své první B starších žákyň v Jablonci nad Nisou.

DOMINIK KNUTSON se dostal do semifinále čtyřhry na B turnaji dorostenců v Hradci Králové.

KARLITO KREJČÍ získal stříbro na turnaji minitenistů na Haunspalce.

ADAM NÁPRAVNÍK vyhrál turnaj mužů v Lomnici nad Popelkou.

No a já osobně chci poděkovat Vám všem, se kterými mám možnost na našich kurtech trénovat, jelikož jste mi umožnili dát se trochu fyzicky "dokupy" a mohl jsem nastoupit po boku Adama do čtyřhry. Byl to mne splněný sen a titul nám unikl o pár míčků.

Byl to parádní zážitek............, stejně jako sledovat Vaše úspěchy na turnajích nebo některé z Vás vidět minulý týden jen tak "spokojený" na tenise v našem klubu.

V tomto týdnu MLADŠÍ ŽÁCI TCDK odjíždějí ve středu na MČR družstev do Zlína a vychutnají si pocity a možnost poměřit se alespoň s jedním z 12 nej klubů této věkové kategorie naší republiky.

DRŽÍM VÁM PALCE
ROMAN NÁPRAVNÍK

MÍČOVÝ DVOJBOJ 9.7.2021!!

10. 07. 2021

Po úspěšné premiéře v loňském roce jsme opět uspořádali v areálu tenisového klubu míčový dvojboj dvojic. I přes nepříznivé počasí během pátečního dne se díky skvělému nasazení Romana Nápravníka a Karla Mareše podařilo připravit několik kurtů ke hře.

Nadprůměrná účast 20 hráčů nás velmi potěšila. Hlavním partnerem akce byl Novopacký pivovar, který věnoval ceny do turnaje. Na začátku jsme vylosovali dvojice, kteří pak hráli spolu celý tenisový i pingpongový turnaj. Dvojice byly rozděleny do 2 skupin po 5 a hrálo se systémem každý s každým.

Podle umístění po základní skupině hráli všichni v obou sportech poslední zápas o konečné umístění.

Následovala zasloužená večeře, vyhlášení výsledků a zhodnocení akce s posezením. Děkujeme všem účastníkům za předvedené výkony a těšíme se na další klubové akce, kterých se může zúčastnit kdokoliv z řad veřejnosti, kdo má sportování rád.

05. 07. 2021

FLORA CHRISSTOFFELS získala na turnaji B starších žákyň své první stříbro ve dvouhře a k tomu přidala bronz za semifinále čtyřhry.

DOMINIK VÁGNER vyhrál soutěž útěchy ve dvouhře na evropském turnaji mladších žáků do 12 let v Rakovníku.

Na stejném turnaji dívek také v soutěži útěchy došla do finále KAČENKA FILIPOVÁ.

Její bratr JAKUB FILIP si zahrál semifinále dvouhry na ITF turnaji v Gruzii.

SÁRA DIVILOVÁ velmi hladce ovládla turnaj dorostenek v Hradci Králové.

Náš klub v minulém týdnu uspořádal turnaj B starších žáků, kterého se zúčastnilo neskutečných 48 hráčů. Naši mladší žáci Honza Motal a Dominik Vágner sbírali zkušenosti a byla to pro ně skvělá příprava na MČR jednotlivců, které dnes začíná v Liberci.

Všem obrovská gratulace a kdo vyráží na turnaj v tomto týdnu, makejte....

MÍČOVÝ DVOJBOJ PRO NEREGISTROVANÉ!!

02. 07. 2021

DOSPĚLÍ DO II.LIGY, MLADŠÍ ŽÁCI NA MČR!!

21. 06. 2021

O uplynulém víkendu skončily boje v základních skupinách oblastních soutěží družstev věkových kategorií minitenis, mladší žáci až dospělí.

Zde najdete přehled dosažených výsledků TCDK........

DOSPĚLÍ:
A družstvo opět po roce postoupilo do II. ligy a toto se podařilo podruhé za posledních 15 let. V sobotním zápase jsme na domácích kurtech porazili Nové město 6:3 a po zápase vypukly druholigové oslavy.

B tým po porážce od Jičína opouští divizi a v dalším roce si společně s naším C týmem zahraje Krajský přebor.

DOROST:
Skvělé 2. místo uhrál v celé oblasti náš A tým do 18 let, ve včerejším finálovém zápase jsme podlehli týmu Svitav a unikl nám tedy postup na MČR družstev.

B tým se udržel v Krajském přeboru.

STARŠÍ ŽÁCI:
Naši starší žáci neskutečně zabojovali i v mladém složení a v Hradci Králové zatápěli favoritovi celé soutěže. Bohužel díky zdravotní indispozici naší hráčky jsme nakonec podlehli 4:5 a unikl nám o vlásek postup na MČR družstev.

B družstvo v Královehradecké soutěži skončilo na 3. místě.

MLADŠÍ ŽÁCI:
Ve finálovém zápase proti České Třebové jsme v neděli byli svědky tenisového maratonu s postupovou tečkou nakonec. Teprve podruhé v historii našeho klubu pojede družstvo mladších žáků na MČR družstev, kde se v červenci ve Zlíně utká 12 nejlepších týmů naší republiky.

B družstvo vyhrálo v Nové Pace a obsadilo krásné 3. místo v Krajském přeboru.

BABYTENIS:

A družstvo zvítězilo v posledním zápase skupiny na DTJ Hradec Králové 5:1 a míří do zářijového oblastního finále o postup na MČR.

B družstvo vyhrálo také 5:1 na TK Eden Hradec Králové.

MINITENIS:

V oblastním finále tří nej týmu jsme obsadili po výhře nad Vysokým Mýtem a po prohře s TK Hlinsko konečné 2 místo a stali jsme se vícemistry naší oblasti.

Děkuji tímto ještě jednou všem hráčům, rodičům a těm, kteří TCDK fandili a jakkoliv nás v dosažení těchto historicky nejlepších výsledků všech družstev podpořili......

Roman Nápravník

PŘEHLED UTKÁNÍ DRUŽSTEV!!

17. 06. 2021

SOBOTA 19.6.2021:

DOSPĚLÍ "A" od 9 hod. doma proti Novému Městu nad Metují, zápas o postup do II.ligy
DOSPĚLÍ "B" od 9 hod. doma proti Jičínu o udržení v Divizi
DOSPĚLÍ "C" od 9 hod. v Lázních Bělohrad

STARŠÍ ŽÁCI "A" od 9 hod. na DTJ HK "A" o postup na MČR
STARŠÍ ŽÁCI "B" od 9 hod. doma proti DTJ HK "E"